WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Szpiegował na rzecz Rosji. Widziałeś go?

Szpiegował na rzecz Rosji. Widziałeś go?

24.08.2016, godz. 10:19
Piotr Capała
foto: zw.wp.mil.pl

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poszukuje listem gończym porucznika rezerwy, Piotra Capałę. W 2014 roku został zatrzymany ze względu na podejrzenia o szpiegostwo i współpracę ze służbami federacji Rosyjskiej - podaje RMF24.

Żandarmeria Wojskowa opublikowała list gończy za oficerem rezerwy Wojska Polskiego, który jest podejrzany m.in. o oferowanie współpracy obcemu wywiadowi. Najprawdopodobniej chodzi o przekazywanie tajnych informacji służbom Federacji Rosyjskiej. List gończy został wydany ze względu na ukrywanie się podejrzanego.  41-letni por. rezerwy Piotr Capała jest podejrzany o przestępstwo z art. 130 par. 3 Kodeksu karnego, które stanowi: kto, w celu udzielenia obcemu wywiadowi wiadomości, których przekazanie może wyrządzić szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, gromadzi je lub przechowuje, wchodzi do systemu informatycznego w celu ich uzyskania albo zgłasza gotowość działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze więzienia od 6 miesięcy do lat 8.

Według listu gończego poszukiwany ma ok. 181 cm wzrostu, waży ok. 69 kilogramów. Ma ciemne krótkie włosy i jasne brązowe oczy. Nie ma znaków szczególnych. Byłego oficera poszukuje Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.

Zobacz: DRAMAT pani Kasi: Sąd pozwolił Szwedom zabrać moją Maję

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: