WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska OSTATNIE ZDJĘCIE Lecha KACZYŃSKIEGO przed śmiercią. Prezydent na pokładzie Tu-154M

OSTATNIE ZDJĘCIE Lecha KACZYŃSKIEGO przed śmiercią. Prezydent na pokładzie Tu-154M

06.06.2012, godz. 11:15
Gazeta Polska: Ostatnie ZDJĘCIE Lecha KACZYŃSKIEGO na pokładzie Tu-154M
foto: Gazeta Polska

Tuż przed tragiczną śmiercią w katastrofie pod Smoleńskiem prezydent Lech Kaczyński przechadzał się po pokładzie Tu-154M, rozmawiał z pasażerami, którzy lecieli z nim na uroczystości do Katynia, a także z członkami załogi tupolewa. Autorem ostatniego zdjęcia Lecha Kaczyńskiego jest Wojciech Seweryn, artysta plastyk, twórca Pominika Katyńskiego w Chicago, kuzyn aktora Andrzeja Seweryna. Czy ostatnie zdjęcie Kaczyńskiego pomoże Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w ustalaniu przyczyn katastrofy?

"Gazeta Polska" umieściła na okładce ostatnie zdjęcie prezydenta Kaczyńskiego przed śmiercią. Zdjęcie zostało zrobione jeszcze przed startem samolotu, gdy prezydencki tupolew stał na płycie lotniska Okęcie w Warszawie. Fotografię przekazał tygodnikowi klub "Gazety Polskiej" z Chicago.

Publikacja zdjęcia Lecha Kaczyńskiego to odpowiedź na artykuł, który ukazał się w ostatnim wydaniu "Newsweeka". W tygodniku, którego naczelnym jest Tomasz Lis pojawiła się informacja, że Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie odzyskała kilka zdjęć z pokładu Tu-154M. Na zdjęciach ma być widoczne rozmieszczenie pasażerów, co może być dowodem w sprawie wyjaśniania teorii o wybuchu na pokładzie tupolewa.

"Gazeta Polska" dotarła do zdjęć, którymi dysponują wojskowych śledczych. Na ostatnim zdjęciu Lecha Kaczyńskiego widać prezydenta przechadzającego się między fotalami pasażerów. Niewykluczone, że przed startem Kaczyński rozmawiał z załogą samolotu i witał się z członkami delegacji lecącej do Katynia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: