WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Pół miliona na śmietniku! Uczciwi pracownicy oddali je właścicielom

Pół miliona na śmietniku! Uczciwi pracownicy oddali je właścicielom

24.08.2016, godz. 02:00
Pół miliona na śmietniku
foto:

Niewiele brakowało, by tak potężna gotówka należąca do małżeństwa z Kołobrzegu została przemielona w miejskiej kompostowni. A wszystko przez to, że mąż miał tajemnice przed żoną.

Pieniądze, o których miała nie wiedzieć małżonka, mężczyzna ukrył m.in. w starych głośnikach. Były tam bezpieczne, dopóki kobieta nie uznała, że głośniki szpecą jej piękny salon. Wyniosła je do śmietnika, a z nimi banknoty złotowe, euro i funty o łącznej wartości ok. pół miliona zł. Zanim mąż zorientował się, co się stało, fortuna jechała już w śmieciarce do miejskiej kompostowni.

Kiedy zawartość śmieciarki została wysypana na pryzmę, pracownicy sortowni od razu zauważyli banknoty. Zaścielały plac i ruchomy podajnik, na który spychane są śmieci. - Natychmiast zatrzymałem taśmę. Zawiadomiliśmy dyrekcję i zaczęliśmy zbierać pieniądze - mówi brygadzista Andrzej Litwin. - Było ich mnóstwo, na moje oko z pół miliona, jak nie lepiej. Aż strach pomyśleć, ile banknotów uległo zniszczeniu w samej śmieciarce - dodaje Małgorzata Nowicka (32 l.), która zebrała 38 tys.

- Po pieniądze przyszła jakaś kobieta. Powiedziała, że nam wynagrodzi to nasze uczciwe zbieranie. Mam nadzieję, że tak będzie, bo inaczej wyjdziemy na frajerów - mówi Arkadiusz Sztorc (50 l.), który zebrał 17 tys.

Wczoraj małżeństwo za uratowane pieniądze nie przyszło podziękować. Prędzej zrobi to chyba Zenon Malinowski, prezes kołobrzeskiej zieleni miejskiej. - To świeża sprawa, ale pomyślę o nagrodzie dla uczciwych i rzetelnych pracowników - obiecuje.

Zobacz: Miał mniej niż roczek, kiedy nowotwór zaatakował. Do lekarza czekał 3 miesiące!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: