WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Pogoda na Wielkanoc. W tym roku zimy nie będzie!

Pogoda na Wielkanoc. W tym roku zimy nie będzie!

16.04.2014, godz. 22:25
wielkanoc, święta wielkanocne
foto: EAST NEWS/SE

W zeszłym roku święta wielkanocne były jedyne w swoim rodzaju. Wyjątkowość tę zapewniła bowiem niezwykła dla tego okresu aura, która sprawiła, że w lany poniedziałek można było ulepić bałwana, a nie oblewać się wodą. Na szczęście w tym roku ma być zupełnie inaczej. Święta zapowiadają się ciepło i przyjemnie!

Według synoptyków pogoda w świąteczny weekend będzie w tym roku prawdziwie wiosenna. W piątek najcieplej będzie na południowym wschodzie. W tym regionie termometry pokażą nawet 20 stopni! Nieco chłodniej- ok 18 st. C będzie na Mazowszu, Podlasiu, Małopolsce i Górnym Śląsku. Najchłodniej będzie w okolicach szczecina- tam słupki rtęci powędrują jedynie na wysokość 15 st. C. Mieszkańcy Szczecina będą musieli również pogodzić się z nieco bardziej deszczową aurą niż innych regionach Polski.

Czytaj również: Wielkanoc już niedługo! Jaką kiełbasę wybrać na święta?

Pogoda w świąteczną sobotę będzie jednolita w całej Polsce. Termometry na terenie całego kraju wskażą temperaturę między 19 a 21 st. C. Słonecznie ma być w całej Polsce z wyjątkiem południowo-wschodniego krańca kraju. Synoptycy uspokajają jednak, że zapowiadane w tym rejonie opady nie będą obfite.|

Zobacz też: Życzenia wielkanocne 2014. Złóż bliskim życzenia z okazji świąt

Świąteczna niedziela będzie wyjątkowo ładna w całej Polsce. Temperatura będzie się wahać między 19-21 st. C. Deszcz tego dnia popada jedynie na Podlasiu i w okolicach Dolnego Śląska. Lany poniedziałek ma być najbrzydszy z całych świąt Mimo iż temperatury nie ulęgnął zmianom w wielu regionach Polski spadnie ulewny deszcz. Jedynymi miejscami w Polsce, którym uda się uniknąć deszczu będą Wielkopolska, Górny Śląsk i Małopolska. Na pozostałym obszarze będzie deszczowo.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: