WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Świdnin: Klienci pobili pracowników kebabu

Świdnin: Klienci pobili pracowników kebabu

14.04.2017, godz. 15:15
W Słupsku grasuje ZŁODZIEJ KEBABÓW!
foto: Archiwum

Najpierw zwyzywali, a potem przeszli do rękoczynów, rzucając pracownika na gorący rusz. Klienci baru z kebabem zaatakowali pracowników lokalu. Pokrzywdzeni doznali obrażeń ciała tj. jak oparzenie drugiego stopnia i naderwanie barku. Napastnikom grozi do pięciu lat więzienia.

Do ataku w barze z kebabem doszło w ubiegłą sobotę w Świdninie. Jak ustaliła policja trzej mężczyzn weszli do baru, zamówili kebaby, ale po kilkunastu minutach zaczęli werbalnie wyrażać swoje niezadowolenie. Pod adresem pakistańskiej obsługi padły obraźliwe epitety. Jak podaje TVN24 pracownicy kebabu usłyszeli takie słowa jak "brudasy", "terroryści". W pewnym momencie klienci przeszli do rękoczynów. Jeden z mężczyzn wtargnął za bar i popchnął pracownika lokalu na gorący ruszt. Do agresora dołączyli jego koledzy i rozpoczęła się bijatyka. Na miejsce wezwano policję.

- Zatrzymaliśmy trzech mężczyzn, mieszkańców Świdwina. Byli pod wpływem alkoholu. Dwóch z mężczyzn ma ponad 40 lat, jeden jest młodszy – 23 lata. Jeden z nich jest notowany. – zdradza w rozmowie z TVN24 komisarz Przemysław Kimon z zachodniopomorskiej policji.

Po przesłuchaniu świadków oraz przejrzeniu materiału dowodowego funkcjonariusze policji ustalili, że był to atak na tle rasowym. Ustalenia policji potwierdziła prokuratura, która postawiła zarzuty pobicia oraz użycia przemocy z uwagi na pochodzenie poszkodowanych. Agresywni klienci baru z kebabem trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 5 lat więzienia. Pracownik lokalu, który został popchnięty na ruszt doznał najgorszych obrażeń. Ma poparzenia drugiego stopnia oraz uraz barku i głowy. Reszta pracowników jest mocno posiniaczona.

ZOBACZ: Warszawa. Klienci uwięzieni w lokalu z kebabem!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: