WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl se.pl wiadomości wiadomości polska polska Tyczyn. Pijany ksiądz rozbił się na słupie

Tyczyn. Pijany ksiądz rozbił się na słupie

13.07.2016, godz. 17:49
Pijany ksiądz rozbił się na słupie
foto:

Podkarpacki Tyczyn jest w szoku! Bo ksiądz Bogdan T. (48 l.), wikariusz miejscowej parafii św. Katarzyny, katecheta i opiekun Stowarzyszenia Trzeźwościowego "Wyzwolenie", po pijanemu chciał odprawić mszę żałobną, a wyproszony z kościoła, wskoczył do auta i rozbił się na słupie!

Na co dzień walczył z alkoholizmem wśród lokalnej społeczności, przygotowywał młodzież do bierzmowania, uczył dzieci, jak mają postępować, by być przykładnym człowiekiem. Ot, nieposzlakowany wzór!

- Dlatego ja nie będę go piętnował - bije się w piersi Adam Bomba (34 l.). - Każdemu może się zdarzyć - dodaje. Inni parafianie są podobnego zdania. Nawet uczestnicy feralnego pogrzebu, który odbył się tydzień temu. To wtedy ksiądz Bogdan zbłądził. Rodzina zmarłego dostrzegła to już w zakrystii. Nie było wątpliwości, że duchowny jest pod wpływem i kompletnie nie nadaje się do ostatniej posługi. - Wyprosiliśmy go z kościoła i poprosiliśmy o zastępstwo - mówią żałobnicy.

Zawstydzony wikariusz wybiegł ze świątyni i wskoczył do swego auta. Nie ujechał daleko. Sto metrów dalej stracił panowanie nad wozem i wylądował na słupie. Jak się okazało, miał 1,84 promila alkoholu we krwi. Już stracił prawo jazdy, a czeka go jeszcze prokurator. - Źle się stało, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca - mówi zgnębiony. A kuria? Na razie zastanawia się, co zrobić: upomnieć czy może ukarać surowiej.

Zobacz także: Upił się i zakopał psa żywcem. WSTRZĄSAJĄCY czyn warszawiaka [ZDJĘCIE]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: