WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Dzień Arabski na Torze Służewiec

Dzień Arabski na Torze Służewiec

17.08.2016, godz. 14:35
Tor Służewiec - wyścigi konne
Tor Służewiec - wyścigi konne foto: Andrzej Lange/Super Express

Konie czystej krwi arabskiej będą się ścigać w niedzielę na służewieckim torze. W programie znalazły się wyłącznie gonitwy tej szlachetnej rasy, a najważniejszą z nich jest Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy.

Konie czystej krwi arabskiej będą się ścigać w niedzielę na służewieckim torze. W programie znalazły się wyłącznie gonitwy tej szlachetnej rasy, a najważniejszą z nich jest Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan – Nagroda Europy.

 

Do głównego biegu dnia, Nagrody Europy (godz. 17.15), zgłoszone zostały cztery araby zagraniczne, które zmierzą się ze służewiecką czołówką. Faworytem będzie należący do Sheikha Mansoura bin Zayeda Al Nahyana trenowany we Francji czteroletni Ziyadd. Liczyć w walce o zwycięstwo może się także trenowany w Niemczech Ramiz Al Aziz, który reprezentuje te same barwy, co czterokrotny zwycięzca Nagrody Europy - Ameretto. Z koni reprezentujących Polskę warto zwrócić uwagę przede wszystkim na Alladyna - świeżo upieczonego rekordzistę toru na 2400 m., Tefkira oraz Ussama de Carrere.

O godzinie 14.15 rozegrana zostanie po raz trzeci na dystansie 1600 m gonitwa Al Khalediah Poland Cup. Na jej starcie staną trzy pierwsze konie zeszłorocznej edycji biegu: sześcioletni Muzahim, pięcioletni Mufid oraz ośmiolatek Wasilew. Na włączenie się do rozgrywki stać z pewnością dzielnego, pięcioletniego Arasha. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja w biegu o Nagrodę Sabelliny (godz. 15.15), która będzie okazją do porównania siły roczników wśród klaczy arabskich. W tym roku ta gonitwa rozgrywana jest pod patronatem Ambasady Kazachstanu z okazji 25. Rocznicy niepodległości Republiki Kazachstanu.

Interesującymi wydarzeniami będą również gonitwy: HH Sheikha Fatima Apprentice World Championship IFAHR przeznaczona dla jeźdźców nie posiadających tytułu dżokeja, a także HH Sheikha Fatima Bint Mubarak Ladies World Championship IFAHR, w której koni dosiadać będą jedynie amazonki. W pierwszym z tych wyścigów Polskę reprezentować będzie Ireneusz Wójcik, w drugim Joanna Wyrzyk. Atrakcją tych biegów, będzie losowanie koni, które odbędzie się dzień wcześniej, w sobotę, na padoku służewieckiego toru. W niedzielnym programie gonitw znalazł się także m.in. wyścig o Nagrodę Białki i Memoriał Bogdana Ziemiańskiego.

Z myślą o najmłodszych widzach Tor Służewiec przygotował na ten dzień specjalną strefę, w której będą mogli m.in. pojeździć na karuzeli weneckiej, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, poskakać na eurobungee czy zjechać z dmuchanej zjeżdżalni. Wszystkie atrakcje dla dzieci przygotowane w tym dniu są bezpłatne.

Niedzielna impreza rozpocznie się o godz. 13.15. Bilet wstępu kosztuje 5 zł. Dzieci do lat 13 będą mogły wejść za darmo.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: