WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Gwiazdy zaśpiewają dla pielgrzymów

Gwiazdy zaśpiewają dla pielgrzymów

21.07.2016, godz. 09:00
Gwiazdy zaśpiewają dla pielgrzymów
Zbigniew Wodecki foto: Super Express

Koncertem na pl. Piłsudskiego stolica powita dziś uczestników Światowych Dni Młodzieży. Na wielkiej scenie pojawi się prawie dwustu artystów z całego świata. Wśród polskich: Piotr Cugowski, Piotr Kupicha, Muniek Staszczyk czy Zbigniew Wodecki.

Młodzież z całego świata zjeżdża do Warszawy! 12 tysięcy pielgrzymów przyjmują warszawskie i podwarszawskie rodziny. Na Ochocie zainstalowały się grupy z Algieru i Boliwii, na Woli z Argentyny i Brazylii, a młodzi z Gwatemali w Pruszkowie.

W ramach oficjalnego powitania czeka ich dziś na pl. Piłsudskiego koncert "Wiara, nadzieja, miłość" w wielu językach. Na scenie od godz. 19.30 pojawi się łącznie blisko 200 artystów. Usłyszymy m.in. "Sen o Warszawie", "Warszawo ma" i "Warszawski dzień" ale także "Barkę" i "Abba Ojcze" oraz monumentalne kompozycje Piotra Rubika.

Od godz. 16 w specjalnym namiocie odbierać będą mogli bezpłatne pocztówki ze znaczkami ze stolicy. - Chcemy ułatwić pielgrzymom wysłanie pozdrowień ze stolicy Polski w dowolne miejsce świata bezpłatnie i ożywić zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek z podróży - mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało też wystawę nieopodal skweru Hoovera o historii Polski, kulturze, sztuce, polityce i nauce w świetle chrześcijańskiej duchowości. Tam też od dziś ulokuje się Miejska Strefa Kultury ŚDM. Imprezy i koncerty odbywać się będą tam i w dzielnicach przez cały weekend. Program na www.sdm2016.warszawa.pl.

Imprezy dla pielgrzymów wiązać się będą z utrudnieniami w okolicach pl. Piłsudskiego. Linie: E-2, 102, 105, 107, 111, 128 i 175 pojadą objazdami. Straż miejska może wywozić auta ze Śródmieścia. Do godz. 24 zakaz parkowania obowiązuje na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza, w godz. 10-22 przy pl. Piłsudskiego, w godz. 17.30-22 na Focha, Wierzbowej, Ossolińskich i Królewskiej od Marszałkowskiej do pasażu Niżyńskiego, a w godz. 21-24 w al. Solidarności między Orlą a pl. Bankowym. ZTM uruchamia do niedzieli dwie linie specjalne: tramwajową DM1 z pl. Narutowicza przez most Poniatowskiego na Targową i dalej Trasą W-Z do Towarowej i na pl. Narutowicza oraz autobusową DM2 z Powązek do Wilanowa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: