WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Markowska zaśpiewa na Woli

Markowska zaśpiewa na Woli

24.09.2016, godz. 02:00
Patrycja Markowska
foto: EAST NEWS

W weekend czekają nas m.in. wyścigi wioślarskie i parada smoczych łodzi na Wiśle, koncerty gruzińskich górali czy haitańskich pieśni voodoo na pl. Defilad oraz koncert Patrycji Markowskiej w parku Sowińskiego.

Przed nami pierwszy weekend jesieni. Nie oznacza to jednak spadku liczby wydarzeń na świeżym powietrzu. W sobotę Wawer zaprasza na plażę Romantyczną (ul. Romantyczna/Rychnowska) na plażowo-wiślane gry, rejsy po Wiśle i o godz. 12 paradę łodzi. Ich pożegnanie nastąpi przy zachodzie słońca (ok. godz. 18.20), a poprzedzi je koncert szant w wykonaniu Romana Roczenia. Także w sobotę przy Cyplu Czerniakowskim o godz. 10 odbędą się pokazowe wyścigi smoczych łodzi. Około godz. 11 dla widzów planowane są wspólne spływy efektownymi łodziami wraz z zawodnikami Klubu Sportowego Spójnia Warszawa.

Na pl. Defilad z kolei na tydzień wyrośnie namiot festiwalu Skrzyżowanie Kultur, podczas którego będzie można posłuchać artystów z dziewięciu krajów, z trzech kontynentów. Będą afrokubańskie rytmy, gruzińscy górale, izraelski soul, ludowa muzyka Brazylii i Peru oraz haitańskie pieśni voodoo. Na koncerty obowiązują bilety (40 zł), na imprezy towarzyszące festiwalowi wstęp jest wolny. A jeśli ktoś woli bardziej rodzime głosy, może w sobotę wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie o godz. 20 zaśpiewają finaliści konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", a w niedzielę o godz. 17 - do parku Sowińskiego na Woli, gdzie wystąpi Patrycja Markowska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: