WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Marsz Niepodległości 2013 - 11 listopada w Warszawie

Marsz Niepodległości 2013 - 11 listopada w Warszawie

02.11.2013, godz. 12:10
Marsz Niepodległości 2013
Marsz Niepodległości 2013. foto: Super Express/se.pl

W Warszawie, jak co roku dnia 11 listopada przejdzie Marsz Niepodległości. Organizatorzy przewidują, że w manifestacji weźmie udział około 50 tys. ludzi!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaplanowało na 11 listopada 2013 roku marsz w Warszawie. Organizatorzy przewidują obecność ok. 50 tys. osób. Dzień wcześniej, 10 listopada, swój marsz w Warszawie zapowiadają środowiska związane z PiS.

Co ciekawe organizatorzy nie ujawniają trasy marszu. Wiadomo na pewno, że marsz nie będzie przechodził w okolicach Stadionu Narodowego, gdzie odbywać się będzie szczyt klimatyczny, organizowany przez ONZ, i w którym mają uczestniczyć przedstawiciele około 190 państw.

Organizatorzy marszu nawołują do pokojowego przeprowadzenia manifestacji. Zależy im, by w tym roku marsz przebiegł bez zakłóceń.

Zobacz: Rząd wywoła zamieszki w Święto Niepodległości?

- 11 listopada 2013 r. ulicami Warszawy po raz czwarty przejdzie największa, doroczna manifestacja narodowa – Marsz Niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy na nią wszystkich Polaków, dla których suwerenność naszego państwa, opartego na 1000-letniej tradycji i tożsamości narodowej, to wartości pierwszorzędne.

Inicjatywa Marszu Niepodległości otwarta jest dla każdego, kto podpisuje się pod hasłem w pełni niepodległej Polski niezależnie od przynależności ideowej czy politycznej. Biało-czerwona, potężna manifestacja narodowa ma jak co roku pokazać jedność i determinację Polaków do walki o Niepodległą Rzeczpospolitą - czytamy na stronie organizatorów marszu, www.marszniepodleglosci.pl.

- Gratulujemy wszystkim inicjatywom, których długa lista pokryła mapę Polski. Cieszymy się z każdego sygnału narodowej aktywności, dobiegającego z najmniejszego zakątka naszej Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich, którzy tą swoją lokalną działalnością chcą uczcić Święto Niepodległości, by zorganizowali swoje manifestacje w jego „wigilię”, w niedzielę 10 listopada 2013 r. - zachęcają organizatorzy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: