WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Masz pasażera? Znajdziesz lepsze miejsce

Masz pasażera? Znajdziesz lepsze miejsce

21.09.2016, godz. 00:00
parking, miejsce parkingowe
foto: EAST NEWS

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował na parkingach „Parkuj i Jedź" nowość – miejsca dla samochodów, którymi przyjadą co najmniej dwie osoby.

„Zamiast powietrza w samochodzie zdecydowanie lepiej wozić pasażerów. Jeżeli nieprzekonanych nie przekonują argumenty ekonomiczne i ekologiczne, to mamy kolejny: na parkingach P+R, dla tych którzy nie podróżują sami, zostaną wydzielone specjalne, wygodne miejsca 2+" - poinformowali przedstawiciele ZTM.

Stanowiska „2+" to specjalne miejsca przeznaczone dla kierowców podróżujących z co najmniej jednym pasażerem. Na początek zostanie wydzielonych po pięć takich stanowisk na parkingach P+R Anin, Wawer i Ursus Niedźwiadek. Miejsca te będą znajdowały się blisko wyjścia z parkingu, co będzie dodatkową korzyścią. Za kilka dni rozpocznie się malowanie oznaczeń „2+".

ZTM chce w ten sposób zachęcać do wspólnych podróży do parkingów Parkuj i Jedź. „Korzyści z takiego wykorzystania samochodu jest sporo: oszczędności, ograniczenie emisji spalin czy mniejszy tłok na ulicach i parkingach. Już dziś warto zaprosić do swojego samochodu rodzinę, sąsiadów czy znajomych i wspólnie dojechać do komunikacji miejskiej" - tłumaczą urzędnicy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: