WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Warszawa: Ruszyły zapisy do przedszkoli!

Warszawa: Ruszyły zapisy do przedszkoli!

23.03.2010, godz. 01:00
Ruszyły zapisy do przedszkoli
foto: Brak agencji
Uwaga rodzice! Dziś rozpoczyna się rekrutacja do stołecznych przedszkoli i klas pierwszych w szkołach. Tak jak w ubiegłym roku zapisy odbywać się będą przez Internet. Osobom bez dostępu do komputera z pomocą przyjdą pracownicy przedszkoli i specjalna infolinia.

W nadchodzącym roku szkolnym na dzieci urodzone w latach 2005-2007 czeka 12,5 tysiąca miejsc, na te urodzone w 2004 r. - 15 tysięcy. Lista dostępnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w szkołach pojawi się dziś o godz. 13 w serwisie elektronicznym Ratusza.

Przeczytaj koniecznie: Warszawa - wolne miejsca w przedszkolach

Wystarczy się zalogować, wskazać wybrane placówki, wypełnić formularz, wydrukować go i do 12 kwietnia zanieść do przedszkola lub szkoły pierwszego wyboru. Rodzicom niemającym dostępu do komputera w załatwieniu formalności pomogą pracownicy przedszkoli. Wystarczy odręcznie wypełnić pobrany z dowolnej placówki formularz i zanieść go do przedszkola pierwszego wyboru.

23 kwietnia w systemie i placówkach opublikowane zostaną listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia. Do 28 kwietnia rodzice będą musieli pisemnie potwierdzić w placówce chęć zapisania do niej dziecka. Lista przyjętych maluchów pojawi się w systemie 30 kwietnia. Jeśli ktoś pogubi się w tej procedurze, może w każdej chwili zadzwonić pod numer infolinii 022 44-31-220.

Tak zapiszesz swoje dziecko:

- zaloguj się w systemie elektronicznym na www.warszawa345lat.pl (roczniki 2005-2007) lub www. warszawa6lat.pl (rocznik 2004)

- do 9 kwietnia wskaż w systemie placówki (dowolna liczbę), do których chcesz zapisać dziecko, wypełnij znajdujący się w Internecie formularz zgłoszeniowy i wydrukuj go,

- do 12 kwietnia złóż formularz w placówce pierwszego wyboru,

- 23 kwietnia sprawdź, czy twoje dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia,

- do 28 kwietnia potwierdź w placówce chęć zapisania do niej malucha,

- 30 kwietnia sprawdź w systemie, czy twoje dziecko zostało przyjęte.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: