WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Schody na most niemal gotowe

26.07.2016, godz. 11:00
Schody na most niemal gotowe
Schody na most niemal gotowe foto: Super Express

Piesi i pasażerowie komunikacji z Powiśla i Saskiej Kępy będą niebawem mogli wejść na most Łazienkowski! Do końca wakacji odbudowane zostaną schody, którymi można będzie się dostać z Wału i Wisłostrady na przeprawę.

Prace pod Łazienkowskim toczą się po cichu. Kierowcy jeżdżący Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim nocami mają przez to do dyspozycji mniej pasów. Piesi od ubiegłorocznego pożaru mostu i tak tędy nie chodzą. A prace przy budowie 10 par schodów zburzonych zaraz po odbudowie przeprawy wrą. Najbardziej zaawansowane roboty toczą się po śródmiejskiej stronie przy Porcie Czerniakowskim.- W czwartek planujemy betonować pierwszą parę schodów - mówi Mateusz Gdowski, rzecznik firmy PORR. Wszystkie mają być gotowe do końca miesiąca i oddane we wrześniu jednocześnie. Wówczas autobusy kursujące Łazienkowskim będą się zatrzymywać jak kiedyś przy Torwarze i nad Wałem.

To niejedyne zmiany, które czekają most Łazienkowski. W przyszłe wakacje ma być gotowa kładka pieszo-rowerowa podwieszana pod samą trasą. W osobnym przetargu drogowcy chcą też ogłosić konkurs na budowę wind, które pozwolą dostać się z Wisłostrady i Wału na most.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: