WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

To wybudowałam

22.11.2016, godz. 21:05
to powstało pod Hanną Gronkiewicz-Waltz.
Przed. foto: www.samizobaczcie.pl

Wkrótce minie 10 lat, odkąd Hanna Gronkiewicz-Waltz rządzi Warszawą. Z tej okazji urząd uruchomił specjalną stronę, na której pochwalił się inwestycjami i sukcesami we wszystkich dziedzinach, od kultury po pomoc społeczną.

"Gdy 10 lat temu przyjechałem do Warszawy, wyglądała ona jak Madryt lat 80. Teraz jest to miasto pełne entuzjazmu, w którym chcę mieszkać!" - zachwala stolicę na stronie SamiZobaczcie.pl artysta Daniel del Rosa Garcia.

W filmiku mieszkańcy stolicy z najróżniejszych stowarzyszeń i instytucji opowiadają o dobrych zmianach, jakie zaszły w ciągu ostatniej dekady w podejściu urzędników do seniorów, młodzieży, organizacji pozarządowych czy założycieli firm.

"Przez 10 lat wybudowaliśmy blisko 100 km nowych dróg, a ponad 600 km ulic wyremontowaliśmy. Zmieniliśmy na lepsze przestrzeń miejską. Odmienione są Krakowskie Przedmieście, place Grzybowski czy Powstańców Warszawy. Na ulice i tory wyjechało 311 nowych tramwajów, 1067 niskopodłogowych autobusów, 35 pociągów metra Inspiro i 28 nowoczesnych pociągów SKM" - wylicza prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przypomina, że dzięki rozbudowanej oczyszczalni Czajka Warszawa oczyszcza 100 proc. odbieranych ścieków komunalnych, a dekadę temu aż 60 proc. nieczystości wpadało bezpośrednio do Wisły.

Opozycyjny PiS nie widzi jednak tych zmian w tak różowych barwach. Dla działaczy Prawa i Sprawiedliwości to PR, który ma ratować wizerunek Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Przydałaby się inna strona, pod hasłem "Sami zobaczcie, jak wyglądała afera reprywatyzacyjna", na której prezydent wytłumaczyłaby się za siebie i swoich urzędników z kontrowersyjnych zwrotów kamienic - ocenia poseł Jarosław Krajewski.

- Dla mnie to czysta propaganda mająca podbudować nadszarpnięty solidnie ostatnio wizerunek Hanny Gronkiewicz-Waltz. Na tej stronie pani prezydent chwali się inwestycjami, ale już nie tym, że oczyszczalnia Czajka kosztowała ponad miliard złotych więcej, niż przewidywał kosztorys, że bulwary nad Wisłą miały być wyremontowane całe, a nie tylko kilkaset metrów, że nadal nie ma obwodnicy Śródmieścia czy Szpitala Południowego - wylicza poseł, a w latach 2006-2015 warszawski radny.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: