WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska warszawa Trzy marsze na Święto Niepodległości

Trzy marsze na Święto Niepodległości

10.11.2016, godz. 02:00
TRZY MARSZE NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI foto:

Ponad 150 tys. demonstrantów przejdzie w piątek przez stolicę z okazji Święta Niepodległości. Trzy najważniejsze manifestacje - środowisk prawicowych, lewicowych i Komitetu Obrony Demokracji - nie będą się przecinać, ale na ich trasach pojawią się kontrmanifestacje. Służby liczą, że będzie bezpiecznie, bo demonstrantów pilnować będzie 7 tys. policjantów.

Na święto 11 listopada w stołecznym Ratuszu zostało zgłoszonych 15 demonstracji. Trzy z nich to marsze, wzbudzają więc największe emocje. O godz. 12.30 z pl. Narutowicza wyruszą zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji. Ma być ich 100 tys. i przejdą na Pole Mokotowskie Grójecką i Banacha.

O godz. 14 spod ronda Dmowskiego w Marszu Niepodległości wyruszą narodowcy. 50 tys. osób przejść ma Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i dalej ul. Siwca na błonia Stadionu Narodowego. Na tym marszu może być kilka punktów zapalnych. W okolicach ronda de Gaulle'a odbędzie się demonstracja Obywateli RP pod hasłem "Stop narodowcom", w której zapowiedziało się ok. 200 osób.

Gorąco może być też na marszach Koalicji Antyfaszystowkich. Pierwszy przejdzie w godz. 14-19 z pl. Bankowego do metra Świętokrzyska przez Senatorską, Miodową, Krakowskie Przedmieście, Mazowiecką i Świętokrzyską. Drugi, w godz. 15-19, z pl. Zamkowego na pl. Powstańców Warszawy przez Trakt Królewski i Świętokrzyską. Na obu ma się pojawić ok. 5 tys. osób.

Mniejsze emocje, ale spore utrudnienia wywołają uroczystości państwowe i 27. Bieg Niepodległości. Uczestnicy tych pierwszych w godz. 13 -14 przejdą z pl. Piłsudskiego pod Muzeum Wojska Polskiego w Al. Jerozolimskich. Sportowcy z kolei w godz. 11.11-13.11 zablokują al. Jana Pawła II i al. Niepodległości między Stawkami a Rakowiecką. W piątek najpewniejszym środkiem lokomocji będzie metro.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: