WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Warszawiacy nie chcą płacić grzywny za prezydent

Warszawiacy nie chcą płacić grzywny za prezydent

09.08.2017, godz. 06:50
WARSZAWIACY NIE CHCĄ PŁACIĆ GRZYWNY ZA PREZYDENT.
foto: Super Express

Do dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz miała obowiązek zapłacić 6 tys. zł grzywny, jaką ukarała ją komisja weryfikacyjna za nieobecność na pierwszych przesłuchaniach dotyczących dzikiej reprywatyzacji. - Powinna zapłacić od razu! - jednoznacznie oceniają sprawę pytani przez "Super Express" mieszkańcy.

Sześć tysięcy złotych - to na razie tylko połowa finansowej kary od komisji pod przewodnictwem Patryka Jakiego. Prezydent nazbierała już ich łącznie 12 tys. zł. Wiadomo jednak, że w terminie wyznaczonym na tę wpłatę na konto nie wypłynie ani złotówka. Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że została ukarana niesłusznie i odwołała się od decyzji komisji do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Do tego celu wynajęła zewnętrzną kancelarię prawną, której za obsługę płaci z budżetu miasta. I jeśli sąd uzna jednak winę prezydenta stolicy, grzywnę również chce zapłacić z samorządowej kasy. Uważa bowiem, że została ukarana jako urząd - organ samorządu, a nie personalnie jako Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zapytaliśmy zatem mieszkańców stolicy, co zrobiliby na miejscu władz Warszawy. Zdecydowana większość uważa, że prezydent powinna to zapłacić z własnej kieszeni. - Nie zbiednieje. Na kontach ma miliony - słyszymy komentarze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: