WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Wszystkich Świętych na drogach: warszawiacy parkują gdzie popadnie. RELACJA NA ŻYWO

Wszystkich Świętych na drogach: warszawiacy parkują gdzie popadnie. RELACJA NA ŻYWO

30.10.2016, godz. 13:18
Źródło: Super Express TV

Wszystkich Świętych 2016. W piątek 28 października na polskich drogach rozpoczęła się akcja ZNICZ. Wszystko przez zbliżające się święto 1 listopada, kiedy Polacy jadą odwiedzić groby swoich bliskich. Gdzie w okresie przedświątecznym można spodziewać się korków wyjeżdzając z Warszawy, Krakowa i Łodzi? Śledźcie naszą relacją na żywo.

Wszystkich Świętych 2016. Dziś po południu w Warszawie i w innych największych miastach Polski, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Problemy mogą występować przede wszystkim na drogach wylotowych - dlategoteż już dziś rozpoczyna się policyjna akcja "Znicz. Funkcjonariusze przypominają, że w tamtym roku podczas Wszystkich Świętych zatrzymano ponad 1300 pijanych kierowców. - W czasie ubiegłorocznej akcji "Znicz 2015" na polskich drogach w ciągu czterech dni doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1337 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości czemu sprzyjała iście wiosenna aura w ciągu dnia, a przymrozki i mgła w nocy - czytamy na stronie policji.

Zobacz: 1 listopada 2016 pogoda. Znamy prognozę na Wszystkich Świętych!

18:12 Do tragicznego wypadku doszło węźle Konotopa pod Warszawą. Kobieta straciła panowanie nad autem, uderzyła w barierki. Jej pasażerka zginęła na miejscu, dwie osoby są ranne. Według warszawskiej "GW" całkowicie zablokowany jest wjazd na autostradę A2 od strony Bielan.

Według doniesień kierująca fordem kobieta wjeżdżając z trasy S8 na węzeł Konotopa straciła panowanie nad kierownicą. Auto, którym jechały trzy młode kobiety, uderzyło w barierki. Jedna z pasażerek wypadła przez tylną szybę, zginęła na miejscu. Siła uderzenia była tak duża, że silnik wypadł z samochodu i znalazł się sto metrów od auta.

12:25 Niektórzy wyjazd z miasta zostawili na sobotę. I tak od rana jest korek na warszawskim Trakcie Brzeskim. Przeraża was czekanie w sznurze samochodów? Sprawdźcie rozkład jazdy PKP. Jednak jeśli planujecie podróż pociągiem, warto kupić bilet wcześniej. W części pociągów zostały już tylko miejsca stojące.

30.10 NIEDZIELA

13:00 Przy warszawskich cmentarzach panuje parkingowa samowolka. Wizytujący groby zostawiają samochody gdzie popadnie.

12:00 Warszawiacy chętnie korzystają z komunikacji miejskiej, więc w autobusach i tramwajach może być tłoczno. Wiele ulic jest wręcz pustych, jednak przy trasach przy cmentarzach robi się ciaśniej.

29.10 SOBOTA

20:11 Wieści z Łodzi:

 

 

19:16 Przy okazji utrudnionych wyjazdów zawsze warto odświeżyć ten, jakże prawdziwy, obrazek:

 

 

18:33 Przy okazji akcji Znicz warto przypomnieć nowe hasło polskiej policji:

 

 

17:52 Sytuacja w stolicy omówiona na filmie:

 

 

17:21 W Warszawie nie jest też kolorowo. Jak obrazowo, wzorem matematycznym wytłumaczył to internauta:

 


16:24 Zaczyna się... Trójmiasto.pl informuje, że mocno trzeba zwolnić i wręcz toczyć się na pierwszym biegu na drodze między Gdańskiem a Pruszczem Gdańskim, podobnie jest na krajowej "7" w Koszwałach w kierunku Elbląga, Trasie Sucharskiego od Elbląskiej w stronę obwodnicy południowej i obwodnicy w Karczemkach - tam powodem była kolizja. Ponadto na ul. Słowackiego korki w obie strony, na pozostałych dojazdach do obwodnicy także ruch coraz większy.

Ponadto internauci informują o bardzo dużych korkach w Poznaniu. Spory ruch można zaobserwować również na dolnośląskim odcinku A4:

 

 

16:03 Kamery GDDKiA wskazują na spore natężenie ruchu w Brzesku:

 

15:39 Kto chciał szybciej wyjechać z południowej strony Warszawa, może mieć problem. Z powodu wypadku motocyklisty zablokowane jest skrzyżowanie al. KEN z Ciszewskiego. Ponadto do kolizji doszło na austostradzie:

 


14.30 Tak obecnie wygląda sytuacja ze Starej Miłosnej do Warszawy: