WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska ZAMIENIONO ZWŁOKI Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej? NPW POTWIERDZA - doszło do ZAMIANY ZWŁOK

ZAMIENIONO ZWŁOKI Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej? NPW POTWIERDZA - doszło do ZAMIANY ZWŁOK

25.09.2012, godz. 12:56
Anna Walentynowicz
Anna Walentynowicz foto:

Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdza! Doszło do zamiany ciał Anny Walentynowicz i innej ofiary katastrofy smoleńskiej! Czy będą teraz kolejne ekshumacje?

Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdza - doszło do zamiany ciał Anny Walentynowicz i innej ofiary katastrofy smoleńskiej.

17 września 2012 roku na gdańskim cmentarzu odbyła się ekshumacja Anny Walentynowicz. Dzień później, na warszawskich Powązkach odbyła się kolejna ekshumacja - prokuratura nie chciała zdradzić o kogo chodzi, jednak spekulacje wskazują na grób Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej.

Oba ciała dokładnie badali biegli z zakładu medycyny sądowej. Zawiadomienie do prokuratury o zamianie ciał złożyła rodzina Walentynowicz. Prokuratorzy uznali, że jedyną opcją by rozwiać wszelkie wątpliwości jest ekshumacja. Teraz okazuje się, że podejrzenia rodziny były słuszne.

- Sprawozdania z badań genetycznych z obu wskazanych powyżej ośrodków akademickich wpłynęły do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w dniu 25 września 2012 r. Wynika z nich jednoznacznie, że ciała te zostały ze sobą wzajemnie zamienione- czytamy w oświadczeniu rzecznika NPW, płk. Zbigniewa Rzepy.

Czy teraz będą kolejne ekshumacje?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: