WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat 12-latkowie zgwałcili 6-latkę. Wyszli za kaucją

12-latkowie zgwałcili 6-latkę. Wyszli za kaucją

01.09.2016, godz. 14:58
molestowanie, dziecko, pedofilia, zabawki
foto: EAST NEWS

Jak donoszą australijskie media, dwóch 12-latków z Sydney zostało oskarżonych o gwałt na 6-latce. Do okrutnego zdarzenia doszło na początku sierpnia w jednej z tamtejszych szkół. Chłopcy zostali zwolnieni za kaucją.

12-latkowie usłyszeli zarzuty napaści na tle seksualnej i czynności seksualnej z dzieckiem poniżej 10 roku życia. Chłopcy zgwłacili w szkole bezbronną, 6-letnią koleżankę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja z Chatswood. - W wyniku intensywnego dochodzenia dwaj chłopcy, obaj w wieku 12 lat, zostali zatrzymani we wtorek przez policję w Chatswood - słowa śledczego cytuje "The Australian". 12-latków zwolniono za kaucją.

Pierwsza rozprawa jednego z naspatników odbędzie się 22 września, drugi ma stawić się w sądzie 10 października. Według australijskiego prawa dzieci "nie są zdolne do popełnienia przestępstwa", bo nie rozrózniają granicy pomiędzy dobrem a złem. Ten argument można jednak obalić w przypadku dzieci w wieku 10-14 lat. Zadaniem prokuratora jest wtedy udowodnić, że dziecko było świadome, iż jego zachowanie jest całkowicie złe. W takim przypadku dziecko może zostać skazane. Jeśli oskarżony/a ma więcej niż 14 lat, może być sądzone nawet jak dorośli.

Zobacz: SZOK! Założyli zwłokom okulary i udawali, że żyją [ZDJĘCIE]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: