Ford coś knuje. Trwają ostre testy ogołoconego Mustanga Mach-E - WIDEO

2020-07-10 12:28 Maciej Lubczyński
Ogołocony Ford Mustang Mach-E szaleje po placu
Autor: Carolina Guy - YouTube Ogołocony Ford Mustang Mach-E szaleje po placu

Wygląda na to, że prace nad Mustangiem Mach-E nie dobiegły jeszcze końca, a Ford pracuje nad mocniejszą wersją swojego elektrycznego modelu. Ten film może być "ustawką", ale i tak warto go obejrzeć i zadać sobie pytanie - co knuje Ford?

Jeszcze w ubiegłym roku poznaliśmy Forda Mustanga Mach-E - elektrycznego crossovera, który garściami czerpie z kultowego pony-cara. Ford chyba nie skończył jednak prac nad tym modelem. Film, który pojawił się niedawno na YouTube jest przedmiotem spekulacji i rozbudza nadzieję na pojawienie się sportowego modelu, który będzie mógł bez obaw stanąć do wyścigu z Teslą. 

Sprawdź: Nawet 600 km zasięgu! Elektryczny Ford Mustang Mach-E dla Europy

Nie wiadomo, co dokładnie testuje Ford. Nie jest również pewne, czy producent życzył sobie kontrolowanego przecieku. Sposób nagrywania i udostępnienie filmu na nowym kanale YouTube sugeruje, że może to być "ustawka", a Ford liczy na viralowe rozprzestrzenienie się nagrania.

Być może skorupa Mustanga Mach-E służy tylko za obudowę do nowego, elektrycznego napędu, który zobaczymy w nowych modelach marki. Niektórzy twierdzą, że mogą to być próby przed nagraniem nowej "Gymkhany". Jeszcze inną możliwością są próby rozwiązań, które znajdą zastosowanie w sporcie motorowym.

Nie przegap: Ford Mustang Bullitt - 10 ciekawostek, o których nie przeczytasz w folderze reklamowym

Pewne jest tylko to, że film nagrano w Stanach Zjednoczonych, na torze w Karolinie Północnej, w North Carolina Center for Automotive Research. Z czasem powinniśmy dowiedzieć się, o co chodziło w tej akcji.

Obecnie, najszybsza i najmocniejsza odmiana Forda Mustanga Mach-E (GT) ma przyspieszać do setki w czasie poniżej 5 sekund. Na oficjalne dane musimy jednak poczekać do przyszłego roku i procesów homologacyjnych. Zasięg elektrycznego crossovera ma sięgać 600 km. Przynajmniej pod tym względem Ford może konkurować z największym konkurentem - Teslą Model X.

Zobacz WIDEO:

Najnowsze