Grażyna Wolszczak dała się ponieść emocjom. Mocarny szwed zawrócił jej w głowie!

2021-06-16 10:26
Grażyna Wolszczak testuje nowe Volvo
Autor: Grażyna Wolszczak - Instagram Grażyna Wolszczak testuje nowe Volvo

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna od pewnego czasu jest ambasadorką jednego z salonów szwedzkiej marki. Grażyna Wolszczak jeździ Volvo XC60, ale w ramach swojej umowy ma okazję jeździć również innymi modelami. Tym razem mogła przekonać się, jak jeździ 407-konny, hybrydowy SUV. Na pierwszym planie była adrenalina, ale nie zabrakło również aspektu ekologicznego.

Aktorka od jakiegoś czasu jest związana z Volvo. To efekt współpracy z jednym z dealerów szwedzkiej marki i choć na co dzień, Grażyna Wolszczak użytkuje model XC60 z silnikiem diesla,  czasami ma również okazję zasiąść za kierownicą czegoś mocniejszego. Tym razem mogła sprawdzić, jak Volvo XC60 T8 Recharge radzi sobie na torze. To 407-konna hybryda, która nie tylko zachwyca osiągami, ale i potrafi być bardzo oszczędna.

Sprawdź: Grażyna Wolszczak ma auto warte ĆWIERĆ MILIONA! Czym jeździ? ZDJĘCIA

Szybki SUV Volvo to hybryda plug-in. Oznacza to, że możemy ją ładować z gniazdka, a zmagazynowana energia umożliwia jazdę wyłącznie na silniku elektrycznym. Gdy bateria jest pusta, auto działa jak tradycyjna hybryda, dzięki czemu przejechanie 100 km, startując z pełną baterią, owocuje zużyciem paliwa na poziomie 2,1 l/100 km.

Ekologia w tle nie przysłania jednak adrenaliny. Osiągi Volvo XC60 T8 Recharge sprawiają, że na prostej poradzi sobie ono z większością przednionapędowych hot-hatchy. Od 0 do 100 km/h, samochód rozpędza się w czasie 5,4 sekundy, a napęd na 4 koła umożliwi pewny start w każdych warunkach. Prędkość maksymalna? Jeszcze niedawno wynosiła 230 km/h. Dziś, każde Volvo ma fabryczny ogranicznik do 180 km/h. 

Volvo XC60 T8 Recharge - cena

Jak przystało na samochód klasy premium, Volvo nie należy do najtańszych. Model XC60 T8 Recharge ma jednak spory rozrzut cenowy - najtańsza wersja kosztuje 264 900 zł, a topowa Polestar Engineered to wydatek 329 900 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze