Joanna Przetakiewicz ma auto, o którym marzą kolekcjonerzy! To zabytek wart setki tysięcy

2021-07-02 10:02
Joanna Przetakiewicz jeździ zabytkowym Porsche
Autor: AKPA Joanna Przetakiewicz jeździ zabytkowym Porsche

W garażu Joanny Przetakiewicz parkują drogie i luksusowe auta. Nie chodzi jednak tylko o samochody prosto z salonu. Projektantka mody doceniła również wyjątkowy design zabytkowego, sportowego auta z lat 60. Na instagramie pokazała swoim fanom, jakim autem obecnie jeździ. Jest czego zazdrościć - taki nabytek uświetniłby niejedną motoryzacyjną kolekcję.

Projektantka mody od jakiegoś czasu porusza się drogim Bentleyem, ale w jej garażu parkuje również wyjątkowy, zabytkowy samochód. Joanna Przetakiewicz doceniła kształty, które w świecie motoryzacji należą do bezsprzecznie kultowych i rozpoznawalnych na pierwszy rzut oka. O jakim samochodzie mówimy? Wydawałoby się, że jest to Porsche 911, ale pozory mogą mylić - jak donosi "Auto Świat", auto projektantki to Porsche 912, czyli tańszy odpowiednik 911, który dziś nabrał niemałej wartości i uświetni każdą kolekcję. Czym wyróżnia się 912?

SprawdźO takim samochodzie, jakim jeździ Joanna Przetakiewicz, można tylko marzyć. Co za bajeczna limuzyna!

Porsche, którym jeździ Joanna Przetakiewicz z zewnątrz jest w zasadzie nie do odróżnienia od 911. 912 powstało jako tańsza alternatywna dla drogiej 911 i miało słabszy, 4-cylindrowy silnik. To wciąż jednostka o przeciwsobnym układzie tłoków, czyli tzw. "boxer". Pojemność 1.6 i moc 90 KM nie zapewnia sportowych osiągów, ale w tym aucie nie o to chodzi. Tańsza wersja Porsche 911 to wybór dla tych, którzy szukali stylu w nieco bardziej przystępnej cenie. Popyt na ten samochód był ogromny, bo w ciągu 5 lat produkcji z taśm zjechało aż 30 000 egzemplarzy. 

Choć 5 lat produkcji pozwoliło na wytworzenie tak wielu aut, ceny 912 dziś potrafią być naprawdę wysokie. Rzut oka na ogłoszenia za naszą zachodnią granicą zdradza, że zakup takiego Porsche w przyzwoitym stanie wiąże się z wydatkiem minimum 200 000 zł. Choć wartość zabytkowego auta Joanny Przetakiewicz jest duża, jej Bentley, którym jeździ na co dzień jest i tak o wiele droższy. 

Brytyjska limuzyna na co dzień i zabytkowe 912 na weekendy. Brzmi dobrze. Też chcielibyście mieć taki garaż?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE