Kosztowały ponad 1,1 mln zł. Nowe policyjne radiowozy na Podkarpaciu. Które komendy dostaną te auta?

2020-12-02 10:11 Rafał Mądry

Garnizon podkarpackiej Policji zyskał nowe radiowozy. Chodzi o 9 oznakowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł. Zakup 6 aut został sfinansowany z połączonych środków samorządów i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020, a 3 kolejne w całości sfinansowały samorządy miast i gmin. Co to dokładnie za samochody?

Te samochody mają wpłynąć na poprawę warunków służby policjantów oraz zwiększyć skuteczność działań. Podkarpaccy policjanci otrzymali dokładnie 8 pojazdów typu SUV. Każdy Hyundai Tucson w policyjnych barwach ma napęd na cztery koła i benzynowy silniki 1.6 T-GDI o mocy 177 km połączony z manualną skrzynią biegów. Koszt zakupu jednego takiego samochodu wyniósł blisko 116,3 tys. zł. Dziewiąty samochód to patrolowy furgon Volkswagen Transporter T6.1, napędzany silnikiem wysokoprężnym 2.0 TDI o mocy 150 km i automatyczną skrzynią biegów DSG. Koszt tego pojazdu wyniósł 203 tys. zł.

Zobacz również: 4 oznakowane i 4 bez barw. Nowe radiowozy dla policjantów z Lubelszczyzny - WIDEO, ZDJĘCIA

Rzeszowska policja informuje, że aut marki Hyundai zostało zakupionych z połączonych środków samorządów - powiatów, gmin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, a także z budżetu państwa, w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Dofinansowanie ze strony samorządów pokryło 50% ceny zakupu każdego pojazdu. Radiowozy te trafią do komend powiatowych w: Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Trzy pozostałe radiowozy Hyundai zostały zakupione ze środków pochodzących w całości od samorządów, pojazdy te trafią do KMP w Rzeszowie, KPP w Sanoku oraz KPP w Jaśle.

Pisaliśmy także: Każdy kosztował ponad 100 tys. zł. Sześć nowych radiowozów w Rzeszowie

Volkswagen Transporter T6.1 sfinansowany został w połowie ze wspólnych środków Gminy Tarnobrzeg i Urzędu Marszałkowskiego oraz środków z Programu Modernizacji Policji. Furgon trafi do komendy miejskiej w Tarnobrzegu.

Elektryki z kogutami - pierwsze takie radiowozy w Lublinie
Najnowsze