Małgorzata Kożuchowska nie musi tankować paliwa. Aktorka jest elektromobilna! Takim autem jeździ - ZDJĘCIA, WIDEO

2020-01-14 4:04 Rafał Mądry

Modne podwyższone nadwozie, eleganckie wnętrze wykończone czarną tapicerką, dziki kot w logotypie marki oraz w pełni zelektryfikowany układ napędowy. W tym pojeździe Małgorzata Kożuchowska ma z głowy taki kłopot, jak odwiedzanie stacji paliw. Zamiast tego samochód podłącza kablem do stacji ładowania w domu. Aktorka jakiś czas temu przesiadła się do wartego blisko 400 tys. zł Jaguara I-Pace i poznaje czym jest elektromobilność.

Najpierw podium w europejskim plebiscycie Car of The Year 2019, a później tytuł World Car of the Year 2019. W pełni elektryczny Jaguar I-Pace został doceniony na świecie w ponad 50 plebiscytach i konkursach różnej rangi. Nic więc dziwnego, że Małgorzata Kożuchowska wybrała ten samochód, promując przy okazji w ten sposób elektromobilność i bezemisyjną jazdę.

Testowaliśmy: Jaguar I-Pace HSE AWD: kot na prąd

Jaguar I-Pace to pojazd klasy premium, który został zaprojektowany od podstaw jako samochód elektryczny. Charakteryzuje się odważną, opływową linią nadwozia oraz elegancko wyposażonym wnętrzem, oferującym ilość przestrzeni odpowiedniej dla pięciu pasażerów oraz ich bagażu. Pozycja za kierownicą jest nieco podwyższona, a zaawansowana konstrukcja i systemy wsparcia czynią z auta bardzo bezpieczny środek transportu.

WIDEO - zobacz samochód Małgorzaty Kożuchowskiej

Szybki i drogi

Małgorzata Kożuchowska jeździ Jaguarem I-Pace EV400 AWD pomalowanym kolorem Yulong White, w wersji wyposażenia SE, z panoramicznym dachem. Za takie auto trzeba zapłacić w Polsce co najmniej 391 tys. zł (wersja podstawowa S kosztuje od 356 tys. zł). Przy użytkowaniu elektrycznego pojazdu można w Warszawie korzystać z takich przywilejów, jak darmowe parkowanie w strefach objętych opłatą oraz jazda po buspasach.

Poznaj: Samochód elektryczny z dopłatą. TOP 10 modeli - LISTA, CENY

Elektryzujące osiągi tego modelu zapewniają dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM. Generują one 696 Nm momentu obrotowego i rozpędzają samochód od 100 km/h w 4,8 sekundy, jednocześnie zapewniając zasięg nawet 470 km przy w pełni naładowanym akumulatorze (wg normy WLTP). Bateria litowo-jonowa o pojemności 90 kWh jest doładowywana z sieci energetycznej oraz poprzez układ pozwalający odzyskiwać część energii z hamowania, za sprawą trzystopniowej skali siły rekuperacji.

GALERIA - taki jest Jaguar I-Pace aktorki

W standardzie Jaguar I-Pace oferowany jest z gniazdem CCS Combo 2, pozwalającym na ładowanie energii elektrycznej do poziomu 80% w nieco ponad 40 minut (przy korzystaniu z publicznych szybkich ładowarek prądu stałego o mocy 100 kWh). Problem w tym, że w Polsce stacji pozwalających na ładowanie z taką mocą jest niewiele. Domowa ładowarka (o mocy 7 kWh) ładuje auto "do pełna" w niespełna 10 godzin.

Jaguar I-Pace to nie jedyne auto, jakie użytkuje znana i lubiana gwiazda. Kożuchowska to ambasadorka Jaguara i jest widywana w różnych modelach tej marki. Jeśli aktorce przychodzi wybrać się w dłuższą trasę, gdzie elektryczny kot nie dojedzie ze względu na ograniczony zasięg, wybór pada na auto z klasycznym napędem spalinowym.

WIDEO - tak można jeździć po buspasach Jaguarem I-Pace

Najnowsze