Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan spędzają wakacje w samochodzie za 300 000 zł. Co to za pojazd?

2021-07-13 13:33
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan spędzają wakacje w kamperze
Autor: Instagram @m_rozenek Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan spędzają wakacje w kamperze

Od pewnego czasu trwa szwedzka wycieczka Małgosi Rozenek i Radka Majdana. Małżeństwo wraz z dziećmi podróżuje po Szwecji, a ich domem jest wypasiony kamper, którego wartość zwala z nóg. Dom na kołach kosztuje tyle co niewielkie mieszkanie i oferuje nieprzeciętny komfort. Sprawdziliśmy, jaki to model i w jakiej cenie można go kupić.

Można powiedzieć, że od nieco ponad roku, caravaning przeżywa drugą młodość. Chętnych na podróżowanie kamperami i spanie w przyczepach jest wielu, a wypożyczalnie mogą liczyć zyski. Na podróż kamperem zdecydowali się również Małgosia Rozenek i Radosław Majdan. Wraz z dziećmi podróżują po Szwecji, a kilometry przemierzają domem na kołach, który ma na pokładzie wszystko co potrzebne do komfortowego mieszkania. Na instagramie możemy zobaczyć dokładnie, o jakim samochodzie mowa. To włoski kamper Mobilvetta K-Yacht Tekno Line 89.

SprawdźTEST WIDEO, OPINIA - Kamper Volkswagen Grand California 600 jest zaplanowany lepiej, niż Twój dom

Pojazd, który towarzyszy Małgosi i Radkowi w skandynawskich wojażach to w pełni zintegrowany kamper o długości 7,44 metra! Na takiej przestrzeni mieszą się łóżka dla czterech osób, kuchnia, łazienka z prysznicem i rzecz jasna, kabina. Jak to zwykle bywa w przypadku kamperów zintegrowanych, wnętrze zdradza, jaki samochód posłużył za bazę. W tym przypadku nie ma zaskoczenia. Włoska Mobilvetta zbudowała swoją integrę na bazie Fiata Ducato. Pod maską pracuje silnik 2.3 Multijet, który jest dostępny w wielu wariantach mocy. Ważący 3,1 tony kamper, niezależnie od mocy nie jest raczej demonem prędkości. Tymi samochodami jeździ się powoli i spokojnie. 

Jak przystało na dom na kołach, Mobilvetta nie może być tania. Taki kamper kosztuje około 300 000 zł, choć cena może być jeszcze wyższa, gdy dobierzemy dodatkowe wyposażenie. Nowe kampery z górnej półki kosztują swoje, a w obliczu rosnącej popularności caravaningu trudno spodziewać się obniżek. Za kampera trzeba sporo zapłacić, a po jego zamówieniu uzbroić się w cierpliwość. Czas oczekiwania na tego typu pojazdy często przekracza kilka miesięcy. 

Panuje opinia, że caravaning albo się kocha, albo nienawidzi. Wypożyczenie takiego auta pozwoli upewnić się, czy spanie w samochodzie, kempingi i życie w trasie trafiają w nasze gusta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE