TEST WIDEO, OPINIA - Kamper Volkswagen Grand California 600 jest zaplanowany lepiej, niż Twój dom

Volkswagen California to niemal kultowy kamper, który w 2019 roku doczekał się większego brata. Bazujący na Crafterze model Grand California to pełnoprawny dom na kołach, który oferuje wyjątkowy poziom wygody i wykończenia. Sprawdziłem go podczas wakacyjnej wyprawy i gdy pomieszkałem w nim przez tydzień, dowiedziałem się o nim niemal wszystkiego. Czym zachwyca, a czym zawodzi?

Nadwozie długie na niemal 6 metrów i wysokie na 3,1 metra robi wrażenie. Volkswagen Grand California już z zewnątrz zapowiada, że do kwestii wygody podchodzi poważnie. Doskonale rozplanowana zabudowa, kuchnia, zlewozmywak, miejsce do spania dla czterech osób, łazienka z prysznicem, pojemna lodówka i spory stół w części jadalnej. Wszystko to zostało rozmieszczone we wnętrzu przebudowanego Craftera tak, że pozostaje funkcjonalne i wygodne nawet, gdy podróżujemy w komplecie. 

Zobacz również: Cennik kampera made in Poland. Volkswagen Grand California to dom na kołach

Zastosowane rozwiązania tego budowanego w Polsce auta sprawdziłem w praktyce. Kamper Volkswagena towarzyszył mi podczas wyjazdu nad morze, a przez kilka dni pokonałem nim blisko 1000 kilometrów. Jak się nim jeździ i jak się w nim mieszka? Wyjaśniam to w filmie. 

Zobacz WIDEO, w którym prezentuję krótki "obchód" po zaskakująco wygodnym i dopracowanym mieszkaniu na kołach. Aby nie zdradzić za wiele, podsumuję tylko krótko - testowany Volkswagen Grand California naprawdę jest warty swojej ceny. Za niemal 280 000 zł dostajemy kampera wyposażonego podstawowo, ale bynajmniej nie "marnie". Jeśli ciągnie Was do caravaningu, ale nie jesteście pewni, czy w kamperze się odnajdziecie, Grand California z pewnością przekona Was do takiej formy spędzania wakacji.

Przeczytaj serię kamperowych PORAD:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze