Gwiazdy na prąd

Mercedes-Benz EQ Tour 2022. Poznaliśmy gamę elektrycznych Mercedesów i zajrzeliśmy w przyszłość marki

2022-09-26 16:55

Podczas Mercedes-Benz EQ Tour 2022 klienci mają okazję poznać nowe, elektryczne modele marki spod znaku gwiazdy. Mercedes zaprosił do udziału w EQ Tour również nas. Dzięki temu mogliśmy przejechać się kilkoma elektrycznymi autami, poznać ich zalety, a dowiedzieć się co nieco o przyszłości, jaka czeka markę ze Stuttgartu.

Mercedes-Benz EQ Tour 2022

Mercedes traktuje elektromobilność bardzo poważnie i nie zasypia gruszek w popiele jeśli chodzi o samochody w pełni elektryczne (BEV) i hybrydowe typu plug-in (PHEV). Gama zelektryfikowanych nowości spod znaku gwiazdy urosła błyskawicznie i w praktyce już teraz jest całkiem kompletna. Skupmy się na bateryjnych elektrykach - mamy crossovery takie, jak EQA i EQB, schodzącego z rynku SUV-a, od którego wszystko się zaczęło (EQC), trójbryłowe limuzyny EQE i EQS, ogromnego EQS SUV i 8-osobowego vana - EQV. W październiku, do oferty dołączy również EQE SUV - za jego sprawą, gama elektrycznych aut osobowych Mercedesa będzie imponująca, nawet na tle konkurentów klasy premium.

Jaka jest przyszłość Mercedesa?

Auta elektryczne nad Wisłą wciąż są dla wielu ciekawostką i egzotyką, a wydarzenia takie jak EQ Tour mają przybliżyć ten rodzaj napędu klientom, których już za kilka lat czeka przesiadka do elektryków - czy im się to podoba, czy nie. Oczywiście auta spalinowe nie znikną z dnia na dzień, również jeśli mówimy o ofercie Mercedesa. Warto jednak mieć na uwadze, że elektryki to dziś prawdziwe oczko w głowie czołowych koncernów, a rynkowe premiery bez hybrydy lub wersji BEV to prawdziwy ewenement. Przyszłość Mercedesa jest więc elektryczna, luksusowa, pełna SUV-ów i crossoverów, ale spokojnie - znajdzie się w niej również miejsce na modele ze stajni AMG. Nie uświadczymy w nich już widlastych ósemek, ale osiągów i emocji ma być cała masa.

Mercedes-Benz EQ Tour 2022

i

Autor: materiały prasowe Mercedes-Benz EQ Tour 2022

Mercedes-Benz EQ Tour 2022 w Warszawie

Na zaproszenie przedstawicieli Mercedesa wzięliśmy udział w evencie z cyklu Mercedes-Benz EQ Tour. Briefing połączony z konferencją był poprzedzony spotkaniem przy kawie, a na miejscu byli również promotorzy elektromobilności z EV Klub Polska. Ta współpraca, jak i organizacja cyklu eventów samych w sobie, pokazuje, że niemiecka marka ma amibcje, by stać się liderem elektromobilności klasy premium w Polsce. Z taką gamą modelową, plan zdecydowanie może się powieść. Podczas dnia spędzonego z elektrycznymi Mercedesami mieliśmy przyjemność jeździć modelami EQA 250, EQB 350 4MATIC, EQC, EQV, EQE 43 4MATIC i EQS 580 4MATIC. Naszym zdaniem, EQB to jeden z najlepszych elektrycznych crossoverów na rynku, o czym pisaliśmy w pełnym teście. SUV średniej wielkości EQC to najstarszy model w tym zestawieniu, choć nie sposób nie docenić jego przemyślanego, świetnie narysowanego wnętrza. EQE 43 4MATIC również mieliśmy okazję testować przez kilka dni - auto zaskakuje pod wieloma względami. O EQS można napisać, że to prawdziwy kosmos - hyperscreen na żywo robi ogromne wrażenie, a osiągi, zasięg, wygoda i zastosowane technologie są godne flagowego elektryka klasy premium.

Mercedes-Benz EQ Tour 2022

i

Autor: materiały prasowe Mercedes-Benz EQ Tour 2022

Dla kogo są elektryczne Mercedesy?

By zachować odpowiednią dozę sceptycyzmu, warto również wspomnieć, że posiadanie elektrycznego Mercedesa, naszym zdaniem, ma sens głównie wtedy, gdy mamy dostęp przynajmniej do miejsca postojowego z ładowarką wallbox. Możliwość ładowania w pracy lub w domu jest kluczowa, zwłaszcza, że baterie w modelach z rodziny EQ są pojemne, a ich ładowanie w domowych gniazdek trwa bardzo, bardzo długo. Mercedes sam przyznaje, że choć bardzo wielu klientów mogłoby już teraz bez większych wyrzeczeń przesiąść się do auta elektrycznego, BEV-y w tym momencie nie są jeszcze dla każdego. Dla tych, którzy się wahają, producent przygotował aplikację Mercedes EQ Ready App, która pomoże ocenić, czy przesiadka do elektryka jest w naszym przypadku sensowna i możliwa. Warto sprawdzić, czy "wpadamy" w odpowiednie kryteria.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE