Ogromna cena nieuwagi kierującej. Potrąciła dwie osoby na przejściu dla pieszych w Grudziądzu

2021-06-10 15:37
Potrącenie dwóch osób na przejściu dla pieszych w Grudziądzu
Autor: Policja Dwie osoby potrącone na oznakowanym przejściu dla pieszych w Grudziądzu

Chwila nieuwagi i niebezpieczna sytuacja na jezdni gotowa. Tak było w dniu 9 czerwca w Grudziądzu, gdzie kierująca osobowym Citroenem potrąciła dwie osoby przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowane osoby z urazami zostały przetransportowane do placówki medycznej.

Ta bardzo niebezpieczna sytuacja miała miejsce w środę 9 czerwca o godz. 14.50 na ulicy Małogroblowej w Grudziądzu. 35-latka kierująca miejskim Citroenem C3 nie zauważyła dwóch pieszych znajdujących się na oznakowanym przejściu. W wyniku nieuwagi doszło do potrącenia, a samochód uderzył w słup oraz mur przydrożnego budynku. Dwie osoby doznały urazów i zostały przetransportowane do szpitala. Policjanci pracujący na miejscu w związku ze spowodowaniem zdarzenia drogowego zatrzymali kierującej prawo jazdy. Kobieta teraz odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku drogowego, za co grozi nawet pozbawienie wolności do lat 3.

Zobacz również: Mercedesem wjechał w 17-latka na przejściu dla pieszych! Wszystko się nagrało

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę oraz przestrzeganie nowych przepisów, które weszły w życie 1 czerwca 2021 roku (POZNAJ NOWE PRZEPISY). Należy m.in. pamiętać, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Potrącenie dwóch osób na przejściu dla pieszych w Grudziądzu
Autor: Policja Dwie osoby potrącone na oznakowanym przejściu dla pieszych w Grudziądzu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze