Fiat Fastback

i

Autor: Fiat Fiat Fastback

Prestiż za grosze?

Oto nowy Fiat Fastback. SUV Coupe dla Kowalskiego, ale jest pewien haczyk

2022-08-04 14:08

Czy Polacy tłumnie ruszą do salonów Fiata po niedrogiego SUV-a coupe, który odpowiada na wymagania typowego Kowalskiego? Szanse na to są mizerne, bowiem nowy model ma być zarezerwowany dla południowoamerykańskich rynków. Szkoda, bo nowy Fiat mógłby wpisać się w rynkowe trendy również nad Wisłą.

Fiat Fastback to niedrogi SUV coupe

Nowy Fiat Fastback ma sprawić, że SUV-y coupe trafią pod strzechy. Nie chodzi jednak o przydomowe garaże państwa Kowalskich, a podjazdy i parkingi państwa Gonzales i Silva. Skierowany do klientów m.in. w Brazylii i Argentynie model bazuje na obecnym już na rynku Fiacie Pulse. Prosta konstrukcja, benzynowe silniki i odrobina stylu BMW X6 to mieszanka, która ma spodobać się klientom z Ameryki Południowej. Czy Fastback przyjąłby się również w Polsce?

Fiat Fastback 2022 - silniki i dane techniczne

Nowy model Fiata został zbudowany na płycie podłogowej MLA, opracowanej na potrzeby rynków południowoamerykańskich. Wspólne z modelem Pulse są nie tylko stylistyczne akcenty, ale i gama jednostek napędowych. Wygląda na to, że Fastback będzie napędzany 130-konnym, turbodoładowanym silnikiem 1.0 lub 107-konną, wolnossącą jednostką 1.3. Nie ma tu miejsca na emocje - kwestię przeniesienia napędu na przednie koła ma załatwiać manualna skrzynia lub automatyczna, bezstopniowa przekładnia CVT. Fiat nie pokazał jeszcze wnętrza modelu, ale wszystko wskazuje na to, że klienci mogą spodziewać się tego samego, co w modelu Pulse - 10-calowego ekranu dotykowego i 7-calowego wyświetlacza cyfrowych zegarów. Materiały użyte do wykończenia będą twarde, ale rysunek kokpitu nie odbiega niczym od europejskich standardów.

Fiat Fastback

i

Autor: FIAT Fiat Fastback

Fiat Fastback jest jak BMW X6 po włosku

Całkiem przyjemny dla oka Fiat Fastback mógłby rywalizować na europejskim rynku z modelami takimi jak Volkswagen Taigo czy Renault Arkana. To się jednak nie wydarzy, bowiem przystosowanie auta do europejskich wymagań wiązałoby się ze sporymi nakładami, których odzwierciedlenie znalazłoby się z pewnością w cenniku. Klienci z Ameryki Południowej będą się mogli cieszyć Fastbackiem już za parę miesięcy - Fiat niebawem otworzy zamówienia i podzieli się szczegółowymi danymi auta oraz jego cennikiem.

Fiat Pulse - wnętrze

i

Autor: Fiat Fiat Pulse - wnętrze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE