Myślisz, że wiesz kto wygra? Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio vs Jeep Grand Cherokee Trackhawk

2020-02-26 12:47 Maciej Lubczyński
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio vs Jeep Grand Cherokee Trackhawk
Autor: CAR Magazine Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio vs Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Koncern FCA ma w ofercie dwa wyjątkowo szybkie SUV-y. Jeepa i Alfa Romeo łączą osiągi, ale dzieli niemal wszystko inne. Który z nich lepiej poradził sobie na prostej - w wyścigu na ćwierć mili?

Trudno o dwa bardziej różne SUV-y. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio i Jeep Grand Cherokee Trackhawk mają jednak jedną cechę wspólną - niesamowite osiągi. Na papierze, zwycięzca jest oczywisty. A w rzeczywistości?

SprawdźBardzo szybki Peugeot 508 Sport Engineered! To sportowa hybryda z napędem na cztery koła - GALERIA

Postanowili to sprawdzić dziennikarze CAR Magazine. Na kresce stanęły więc dwa bardzo mocne auta z jednego koncernu. Alfa Romeo ze swoim doładowanym 2.9 V6 osiąga 510 KM, a Jeep może się pochwalić aż 710-konnym V8! 6.2-litrowy motor HEMI bulgocze, ryczy i wyje kompresorem, a według danych fabrycznych jest jeszcze szybszy niż Alfa z emblematem koniczynki.

Moc to nie wszystko. Na czas przyspieszenia do setki wpływa również skuteczność napędu na 4 koła, skrzynia biegów i masa auta. Mimo pokrewieństwa kapitału, rozwiązania stosowane w tych autach znacznie się różnią. Stelvio wygląda przy Jeepie na niewielkie auto i rzeczywiście, jest od niego nieco lżejsze. Który poradził sobie lepiej w wyścigu na ćwierć mili? Poniższe WIDEO odpowiada na pytanie!

Najnowsze