Polskie czołgi spaliły się na autostradzie A6! Ogromny pożar i głośne wybuchy - WIDEO

2021-06-19 16:21
Pożar czołgów na autostradzie A6
Autor: Marcin Bielecki/PAP

W sobotę 19 czerwca przed południem doszło na autostradzie A6 do kolizji pojazdów wojskowych transportujących polskie czołgi. W płomieniach stanęły platformy wraz z wiezionym na nich ciężkim sprzętem bojowym. Niebo w okolicy wypadku spowiły gęste kłęby czarnego dymu, a w pobliżu było słychać głośne eksplozje.

Nietypowa kolizja transportu czołgów miała miejsce w województwie zachodniopomorskim na wysokości węzła Podjuchy w kierunku Kołbaskowa. Ciągnik siodłowy z naczepą, na której znajdował się czołg, najechał na tył innej naczepy z transportowanym czołgiem. W wyniku uderzenia ciężarówka stanęła w płomieniach, które objęły platformy i transportowany na nich ciężki sprzęt pancerny. W okolicy było słychać wybuchy. Nie były to jednak eksplozje amunicji, a strzelające opony na skutek wysokiej temperatury. Kierowcom pojazdów ciężarowych nic się nie stało, trafili do szpitala na rutynowe badania.

Przeczytaj też: Nietrzeźwi rowerzyści doigrali się. Jeden pokiereszował przejeżdżające BMW

W rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik prasowy KM PSP w Szczecinie kpt. Franciszek Goliński potwierdził, że dwie ciężarówki przewożące czołgi zderzyły się na autostradzie A6 w sobotę ok. godz. 11:50 i doszło do pożaru. - Pojazdy były bez amunicji. Wybuchy, które było słychać, to był efekt pękających opon samochodów ciężarowych - podał rzecznik prasowy KM PSP w Szczecinie, cytowany przez PAP. 

Pożar został ugaszony o godzinie 12:20. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej i jedna jednostka ochotnicza. Na drodze w kierunku Kołbaskowa utworzyły się długie korki. W związku z tym zdarzeniem służby porządkowe zapowiedziały utrudnienia na wiele godzin. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze