Tablice rejestracyjne w Wielkopolsce

i

Autor: Dominik Rutkowski, Radio ESKA

Polskie tablice rejestracyjne przejdą zmiany. Jakie będą różnice między nowymi, a dotychczasowymi?

2020-07-10 14:01

Polskie tablice rejestracyjne będą lepiej zabezpieczone przed fałszerstwem. Ministerstwo Infrastruktury wprowadza zmiany, które zostaną wdrożone 11 lipca 2020. Na ich podstawie, określone zostały nowe, laserowo grawerowane zabezpieczenia. Co się zmieni w nowych tablicach?

Od soboty, 11 lipca 2020, rusza produkcja nowych tablic rejestracyjnych. Jak informuje "Rzeczpospolita", polskie "blachy" po zmianach, na pierwszy rzut oka będą wyglądać tak samo jak dotychczasowe - modernizacja opiera się na wprowadzeniu nowych zabezpieczeń, które będą grawerowane laserowo i uzupełnią dotychczasowe, opierające się głównie na naklejce legalizacyjnej.

SprawdźMandat za brak maseczki w autobusie i tramwaju. Zakrywanie twarzy w komunikacji cały czas jest obowiązkowe

W nowych tablicach, których produkcja wkrótce rusza, laserowo wygrawerowane zostaną informacje na temat certyfikatu i nazwy producenta, symbol orła z koroną oraz numer rejestracyjny. Wytłoczone zostanie również miejsce na naklejkę, którą w wydziale komunikacji nakleja się w momencie rejestracji pojazdu.

Zgubione tablice rejestracyjne

i

Autor: policja.gov.pl Zgubione tablice rejestracyjne

Nowe zabezpieczenia nie oznaczają rzecz jasna, że stare tablice tracą ważność. W tej kwestii nic się nie zmienia, a tablice na naszych autach pozostają ważnym dokumentem. Co więcej, jeśli wybierzemy się w najbliższym czasie do wydziału komunikacji, jeszcze przez jakiś czas otrzymamy w momencie rejestracji stare, pozbawione nowych zabezpieczeń tablice.

PisaliśmyCeny autostrad w Polsce. Ile kosztuje przejazd płatnymi odcinkami A1, A2 i A4? Warto to wiedzieć jadąc na wakacje

Blachy, których produkcja dopiero rusza, muszą zostać wytłoczone, przetransportowane do urzędów i dopiero, gdy skończą się te ze "starymi" zabezpieczeniami, zacznie się wydawanie nowych.

Laserowe grawerunki są widoczne jedynie pod pewnym kątem i nie wpływają na dotychczasowy wzór tablic rejestracyjnych. Pozostanie on taki sam i nie zanosi się na jego zmiany, przynajmniej w najbliższym czasie.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany