Przewoził kwiaty łamiąc prawo. Naruszenia "wyceniono" na 40 000 zł mandatu!

2020-08-06 15:03 Maciej Lubczyński
Przewoził kwiaty i dopuścił się szeregu naruszeń
Autor: GITD Przewoził kwiaty i dopuścił się szeregu naruszeń

Małopolscy inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która przewoziła kwiaty z Turcji do Polski. Kontrola na przejściu granicznym w Chyżnem wykazała szereg naruszeń czasu pracy. Gdyby zsumować wartość mandatów, które należały się kierowcy, ich kwota wyniosłaby ponad 40 000 zł.

Wysoka kara i zakaz dalszej jazdy. Tak skończyła się kontrola drogowa w Chyżnem. Kierowca ciężarówki, który przewoził kwiaty z Turcji do Polski, został zatrzymany na przejściu granicznym. Inspektorzy ITD przyjrzeli się zapisom z tachografu i ujawnili szereg nieprawidłowości związanych z czasem pracy.

SprawdźTIR z bananami zakończył jazdę na barierze. Kierowca miał aż 2,5 promila

Funkcjonariusze ujawnili, że kierowca kilkukrotnie przekroczył dzienny okres jazdy między innymi aż o blisko 25 godzin. Inspektorzy odnotowali też czterokrotnie skrócenie czasu wymaganego, dziennego odpoczynku o ponad 7,5 czy o blisko 7 godzin. Te naruszenia skończyłyby się mandatem w wysokości 41 000 zł, ale wysokość jednorazowej kary według polskich przepisów jest ograniczona do 12 000 zł.

Pisaliśmy: Przejechała SUV-em po emerytce! Przerażający wypadek staruszki został uchwycony na NAGRANIU

Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 zł. Do czasu odebrania 11-godzinnego odpoczynku dziennego, mężczyźnie zakazano również dalszej jazdy.

Najnowsze