W takim aucie Cezary Pazura podrywał swoją żonę! Podróżowali nim tylko we dwoje

2021-07-17 14:00
W takim aucie Cezary Pazura podrywał swoją żonę
Autor: Cezary Pazura - YouTube W takim aucie Cezary Pazura podrywał swoją żonę

Na swoim kanale YouTube, Cezary Pazura opowiedział jakiś czas temu o swoich samochodach. W motoryzacyjnym odcinku, aktor przypomniał swój pierwszy samochód, zdradził, jaka marka jest dla niego szczególna, a także w jakim aucie podrywał swoją żonę, Edytę Pazurę.

Choć poznali się w pociągu, pierwsze kroki w związku stawiali w wyjątkowym samochodzie. Cezary Pazura opowiedział, w jakim aucie podrywał swoją żonę, Edytę. Mogli nim podróżować tylko we dwoje, a ręka zamiast na dźwignię zmiany biegów sama wędrowała na kolano wybranki. Romantyczne przejażdżki za kierownicą tego auta zapadły aktorowi w pamięć - nic dziwnego, że tak dobrze wspomina ten wóz. O jakim aucie mowa?

SprawdźMałgorzata Rozenek i Radosław Majdan spędzają wakacje w samochodzie za 300 000 zł. Co to za pojazd?

To niewielki, ale dający mnóstwo frajdy z jazdy roadster - Porsche Boxster. Aktor wspomina niebieskie kabrio, które miało automat, doskonałe nagłośnienie i świetnie nadawało się również do leniwej jazdy w sezonie. Cezary Pazura wspomina, jak podrywał w nim swoją żonę, nim jeszcze wzięli ślub. Wynika z tego, że było to przed rokiem 2009 - to musiało być Porsche Boxster 987, czyli samochód drugiej generacji.

Boxster 987 z automatyczną skrzynią biegów nie był może demonem prędkości, ale prowadził się doskonale, a jazda pod gołym niebem daje w nim mnóstwo frajdy. Jako jeden z niewielu roadsterów mieści nawet wysokich kierowców i pasażerów. Druga generacja niewielkiego kabrio z Zuffenhausen nie cieszyła się może poważaniem właścicieli najmocniejszych 911, ale sprzedawała się doskonale, podobnie jak Porsche Boxster 986, czyli model pierwszej generacji. Boxster był dla Porsche kołem ratunkowym, które obok Cayenne pozwoliło wydostać się marce z kryzysu.

Porsche, o którym mówi Cezary Pazura miało centralnie umieszczony silnik typu bokser. W tym aucie występowały wyłącznie jednostki sześciocylindrowe, o mocy od 240 do 310 KM. W momencie premiery było to auto dla wybranych, dziś Boxstera 987 można kupić nawet poniżej 100 000 zł. Problemem jest rzecz jasna podaż aut, ale przy odrobinie szczęścia i uporu można znaleźć godny uwagi egzemplarz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE