Włos jeży się na głowie. Prowadził mając blisko 3,5 promila alkoholu! Zatrzymało go drzewo

2021-11-22 14:26
Prowadził mając 3,5 promila alkoholu w organizmie
Autor: Policja Prowadził mając 3,5 promila alkoholu w organizmie

Niektórym ludziom alkohol kompletnie odbiera rozum. Kolejny przykład nieodpowiedzialnego człowieka, który wsiadł za kierownicę pojazdu mechanicznego pod wpływem wyskokowych trunków, pochodzi z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie). 49-latek w stanie alkoholowego upojenia postanowił samodzielnie prowadzić osobówkę marki Renault. Mężczyznę mającego blisko 3,5 promila w organizmie, zatrzymało przydrożne drzewo.

"Piłeś? Nie jedź!”. Tego hasła powtarzanego jak mantrę przez policjantów, chyba nigdy nie słyszał pewien mieszkaniec województwa lubelskiego, który miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. W niedzielę 21 listopada 49-latek rozbił się kilka minut przed południem. Prowadząc pojazd osobowy nie opanował go na ulicy Sitkowskiego w Radzyniu Podlaskim i zatrzymał się po uderzeniu w drzewo. Choć Renault Scenic zostało poważnie uszkodzone, mieszkańcowi gminy Radzyń Podlaski nic się nie stało. Policjanci po przyjeździe na miejsce i zbadaniu mężczyzny alkomatem, zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Z uwagi na przestępstwo, jakiego dopuścił się kierujący, jego sprawa będzie mieć finał w sądzie. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi pod kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także zakaz kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Nietrzeźwy kierowca wprowadza zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jazda pod wpływem alkoholu spowalnia koordynację ruchów, powoduje pogorszenie wzroku oraz zawęża pole widzenia. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów. Kierujący zawsze musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. Na widok dziwnie zachowującego się kierującego warto zawsze reagować i powiadomić o takiej sytuacji policję.

Wirtualny alkomat - skorzystaj z kalkulatora promili

Krok 1 z 3, podaj swoje informacje

18-99 lat
cm
kg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE