Nissan został skradziony w nocy. Rano już był rozłożony na części

2020-05-18 10:07

Złodzieje samochodów potrafią działać ekspresowo. Przekonała się o tym właścicielka Nissana Qashqai. Pojazd skradziony w Legionowie pod osłoną nocy, już po kilku godzinach był rozłożony niemal na części pierwsze. Kobieta nawet nie wiedziała, że straciła auto. Dowiedziała się o tym od policjantów, którzy podczas likwidacji dziupli odnaleźli rozkładanego na części Nissana.

Nissan Qashqai zniknął sprzed bloku na jednym z osiedli w Legionowie i trafił do dziupli w Markach. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Wołominie w ciągu zaledwie kilku godzin odzyskali ten samochód. Niestety auto było już niemal całkowicie rozłożone, ale za to na gorącym uczynku przyłapano czterech mężczyzn. Dwóch w wieku 42 i 58 lat pilnowało posesji przed obcymi, a kolejna dwójka w wieku 26 i 41 lat zajmowała się rozbiórką.

Przeczytaj również: Polegli na kradzieży busa. Złodzieje nie dali sobie rady z Fiatem Ducato

Szybka akcja policji była zaskoczeniem dla złodziei. Zaskoczona była również użytkowniczka Nissana, która nie wiedziała nawet o kradzieży samochodu. Dowiedziała się o niej dopiero od policjantów. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Jak się również okazało, najmłodszy z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W wyniku postępowania w tej sprawie policjanci z Komisariatu Policji w Markach przedstawili dwóm mężczyznom zarzut dotyczący współpracy przy kradzieży z włamaniem do Nissana. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE