Jedziesz autem z brudnymi oponami - grozi ci mandat!

2016-02-09 15:29
droga, budowa drogi, remont
Autor: Marek Zieliński

Kierowcy, którzy zanieczyszczają ulice błotem czy piachem muszą liczyć się z tym, że dostaną mandat. Takie prawo obowiązuje już w Rzeszowie, a wszystko z powodu poprawy bezpieczeństwa. Każdy zarządca placu budowy w podkarpackiej stolicy powinien więc zapewnić pracownikom myjki do mycia kół.

Rzeszów wypowiedział wojnę tym, którzy brudzą miejskie ulice. Mieszkańcy skarżyli się na błoto zalegające na ulicach w pobliżu placów budowy. Prezydent miasta Tadeusz Ferenc postanowił raz na zawsze zakończyć tę sprawę.

- Jedzie pan wymytym samochodem, wjeżdża pan w ulicę pełną błota, szlag pana trafia, bo znowu samochód ma pan brudny i od nowa jedzie pan na myjnię – powiedział Onetowi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Nowym obowiązkiem kierowców, którzy poruszają się po Rzeszowie jest dbanie o czystość kół pojazdu. Natomiast każdy plac budowy ma zapewnić myjki do mycia kół. Każdy, kto wyjedzie na ulice z brudnymi kołami musi liczyć się z tym, że dostanie mandat.

Zobacz też: Motocyklista z pasażerką na plecach pędził 200 km/h

-Są takie budowy w mieście, na których nasi strażnicy są praktycznie codziennie. Najpierw pouczamy, a gdy ktoś nagminnie nie czyści kół i wywozi błoto na jezdnię, to bezwzględnie karzemy mandatami – do 500 zł – mówi Jadwiga Jabłońska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Tadeusz Ferenc twierdzi także, że obowiązek wprowadzenia myjek na placach budów ma także poprawić bezpieczeństwo na rzeszowskich ulicach.

- Podstawowa sprawa to bezpieczeństwo. Na błocie jest poślizg, to grozi wypadkami. Błoto trzaska na wszystkie strony, także na przechodniów. Zdecydowanie ulice muszą być czyste. Budowlańcy muszą to zrozumieć. Budownictwo wspieram, ale muszę myśleć o pozostałych ludziach - uważa prezydent.

Strażnicy miejscy mają pilnować obowiązku posiadania myjek na budowach, a także zwracać uwagę na to, czy koła ciężarówek opuszczających plac budowy są czyste.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE