Jest mróz, musi być ŚLISKO! Tak się kończy IGNOROWANIE nocnego przymrozku!

2020-11-27 13:52 Rafał Mądry

Nawet niewielkie przymrozki potrafią być zagrożeniem dla bezpieczeństwa jazdy. Zjawisko to potrafi negatywnie wpływać na widoczność oraz zwiększać ryzyko poślizgu. Kierowcy często ignorują efekty związane z porannymi przymrozkami, co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Za przykład może posłużyć zdarzenie, do którego doszło o poranku na terenie Wałbrzycha.

Na drogach w różnych częściach województwa dolnośląskiego z powodu ujemnej temperatury było w dniu 26 listopada bardzo ślisko. Pewien kierowca wyruszając na drogę wczesnym rankiem, zignorował taki pogodowy stan i nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni. 56-letnia mieszkanka Wałbrzycha kierująca Oplem Corsa, straciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku busem. Kierował nim 55-letni wałbrzyszanin. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kobieta, jako sprawca zdarzenia, otrzymała mandat karny. Policjanci ze względu na uszkodzenia samochodów odebrali oba dowody rejestracyjne od pojazdów.

Sprawdź również: MANDAT za zmianę opon? Odpowiedź ministerstwa WYJAŚNIA wszystko

Nieuchronnie zbliża się zima, a więc w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się opadów śniegu. Przypominamy, że niskie temperatury sprawiają, iż stosowanie letnich opon w samochodach staje się mało efektywne. Droga w przypadku nagłego hamowania wydłuża się o kilkadziesiąt metrów przy jeździe z prędkością 50 km/h, a to z kolei może doprowadzić do wypadku. Trzeba pamiętać, że im bardziej zadbamy o nasz pojazd przed wyjazdem na drogę, tym większe będzie nasze bezpieczeństwo.

Najnowsze