Nie podróżuj, kiedy nie jest to konieczne! Nowe zalecenia rządu. Koronawirus w Polsce

2020-10-16 13:03 Rafał Mądry
Kontrola drogowa
Autor: Straż Graniczna Kontrola drogowa

W związku z lawinowo narastającą liczbą zachorowań na koronawirusa w Polsce, rząd wydaje kolejne zalecenia. Najnowszy apel płynie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych do osób planujących w najbliższym czasie podróże. Przez rozwój przybierającej na sile epidemii, MSZ zaleca rezygnowanie z podróżowania, kiedy nie jest to konieczne. W tej sprawie zaczyna obowiązywać trzeci poziom ostrzeżenia epidemicznego.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce, zaczyna obowiązywać trzeci poziom ostrzeżenia przed możliwością zachorowania na koronawirusa. Co to oznacza w praktyce dla kierowców? Nie są to radykalne nakazy i ograniczenia w przemieszczaniu się, a jedynie zalecenia. Aktualnie więcej zależy od rozsądku i podejścia do tematu pandemii, niż od państwowych restrykcji.

Dowiedz się: Koronawirus w Polsce! Co z transportem publicznym w ŻÓŁTEJ i CZERWONEJ strefie? Nowe OBOSTRZENIA

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w piątek 16 października zorganizowało konferencję prasową. Wiceminister Piotr Wawrzyk zaapelował do obywateli RP, aby nie wybierali się w podróż, jeżeli nie jest to absolutnie niezbędne z przyczyn rodzinnych lub zawodowych. Dotyczy to podróżujących za granicę drogą powietrzną czy kolejową, jak i kierowców poruszających się własnymi pojazdami, mających w planach wyjechanie poza granice Polski.

Ministerstwo wydało jedynie rekomendacje dla Polaków, aby ograniczyli podróże do minimum. Granice kraju są otwarte. Ocena sytuacji zależy od osoby udającej się w podróż, niezależnie czy chodzi o wyjazd z przyczyn rodzinnych lub służbowych. MSZ przypomina, że decydując się na wyjazd zawsze należy stosować się do przepisów epidemicznych obowiązujących w danym kraju.