Te auta pomogą zaoszczędzić paliwo. 5 oszczędnych samochodów na gorsze czasy

2022-03-15 10:27

Ceny paliw szybują do poziomów, jakich jeszcze nie widzieliśmy. Widmo kryzysu, który dotknie nas wszystkich, staje się coraz bardziej realne, a inflacja daje się we znaki każdemu. Jak przejeździć kryzys za grosze i jakie używane auto wybrać, by jak najrzadziej odwiedzać stacje paliw? Proponujemy kilka oszczędnych i przystępnych modeli.

Sygnały świadczące o nadchodzącym kryzysie stają się coraz bardziej widoczne. Spowolnienie gospodarcze wkrótce może stać się faktem i większość z nas odczuje to na własnej skórze i na własnych portfelach. Radzimy, jakie auto wybrać, jeśli chcemy złagodzić skutki rosnących cen paliw i rozpędzającej się inflacji. Modele, które wybraliśmy są przystępne w zakupie i uchronią nas przed częstymi i drogimi wizytami na stacjach benzynowych.

Wybraliśmy auta z różnych segmentów i z różnymi silnikami. Warto pamiętać, że koniec końców to od nas zależy, ile paliwa zużyje samochód. Nawet ekonomicznym, miejskim autkiem możemy jeździć bez wyobraźni i w sposób, który podniesie zużycie paliwa. Jeśli chcemy zmniejszyć wydatki na paliwo, traktujmy jazdę jak wyzwanie - jak najmniej postojów, jak najbardziej płynne rozpędzanie i hamowanie. Gdy zdejmiemy nogę z gazu już na widok czerwonego światła w oddali jest duża szansa, że zaoszczędzimy zarówno paliwo, jak i klocki hamulcowe. Przykłady sposobów na oszczędzanie można mnożyć, ale opisywaliśmy je w TYM tekście.

Przejdź do galerii, by zobaczyć propozycje:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE