Pospiesz się, bo prawo wkrótce się zmieni! Nie zredukujesz punktów karnych

2021-09-29 16:31
Kontrola drogowa, pomiar prędkości
Autor: Policja Kontrola drogowa

Masz punkty karne? To ostatni dzwonek, by zapisać się na szkolenie, które zredukuje ich liczbę. Nowe prawo, które wejdzie w życie od grudnia, uniemożliwi przyspieszone pozbycie się punktów karnych ze swojego konta. Co więcej, utrzymają się one zdecydowanie dłużej i będą zależne od tego, czy opłaciliśmy mandat.

Kierowcy, którzy mają punkty karne, muszą zdecydowanie bardziej pilnować się na drodze. Do tej pory, piraci drogowi i Ci, którzy regularnie zbierali punkty, mogli obniżyć ich liczbę, biorąc udział w specjalnym szkoleniu. Sześć godzin lekcyjnych i 350 zł później, ich konto stawało się lżejsze o 6 punktów. Taka możliwość istnieje jeszcze przez 2 miesiące, bo od grudnia 2021 roku, prawo dotyczące punktów karnych zdecydowanie się zaostrzy.

Koniec z redukowaniem punktów karnych

To ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą skorzystać z możliwości zredukowania punktów karnych na swoim koncie. Kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy będą teraz mieli trudniej. Zmienią się bowiem również zasady "nagradzania" punktami. Jednorazowo będzie można ich dostać aż 15 (na razie jest to maksymalnie 10 punktów). Kolejną zmianą jest ważność punktów karnych, które pozostaną na naszym koncie przez 2 lata, licząc od momentu opłacenia mandatu. Obecnie ważność punktów to rok, od momentu popełnienia wykroczenia.

Zmiany, które wprowadza rząd, mają na celu utemperowanie zapędu polskich kierowców do szybkiej jazdy, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa. O piekielnie wysokich kwotach, jakie pojawią się w taryfikatorze już od grudnia, pisaliśmy niejednokrotnie. Czas pokaże, czy planowane zmiany ujemnie wpłyną na liczbę wypadków na polskich drogach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE