Ubezpieczenie auta od gradobicia

i

Autor: SE - Creative Commons Ubezpieczenie auta od gradobicia

Kapryśne lato

Ubezpieczenie auta od gradu - czy warto, ile kosztuje?

2022-08-01 16:51

Ubezpieczenie od gradobicia staje się coraz bardziej popularne. Wszystko przez kapryśne lato daje się we znaki kierowcom, którzy szukają sposobów na ochronę swoich czterech kółek przed niepożądanymi zjawiskami atmosferycznymi. Jak nie upał to ulewa, a jak nie ulewa, to gradobicie. Czy warto kupić ubezpieczenie od gradu? Ile kosztuje taka ochrona?

Ubezpieczenie samochodu od gradu

Czy warto kupić ubezpieczenie auta od gradu? Prognozy pogody na lato sugerują, że może to być właściwy ruch! Nic dziwnego, że taka polisa coraz bardziej interesuje kierowców. Zjawiska atmosferyczne z roku na rok zdają się być coraz bardziej gwałtowne i nieprzewidywalne. Obok wichur i ulew, coraz większe obawy budzi grad. Zaparkowane pod gołym niebem samochody, po przejściu gradobicia często kwalifikują się do kosztownej naprawy. Ubezpieczenie od gradu może pomóc nam pokryć koszty takiej operacji i zapewnić odrobinę świętego spokoju, gdy pogoda za oknem jest nie tyle nieprzyjemna, co niebezpieczna.

Ubezpieczenia od gradu - jakie szkody pokrywają?

Produkt ubezpieczeniowy, z którego skorzystamy, gdy nasz samochód ucierpi wskutek gradobicia to najprościej mówiąc - zwykłe Autocasco. Ubezpieczenie AC standardowo chroni przed niszczycielskimi skutkami zjawisk atmosferycznych, takich jak gradobicie, choć zawsze warto dokładnie przeczytać szczegóły oferty i zakres ubezpieczenia, na które zawieramy umowę. Towarzystwa ubezpieczeniowe raczej nie oferują ubezpieczenia samochodu od gradu, jako osobnego produktu. Z AC warto skorzystać, by w czasie gradobicia lub burzy spać spokojnie. Warto zwrócić uwagę na to, że kierowcy, którzy nie posiadają AC (jest zbyt drogie, lub jeżdżą zbyt starym autem), również mogą liczyć na częściową ochronę przed gradem. Mowa o ubezpieczeniu szyb, które wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje jako dodatkowy produkt podczas zakupu obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Gradobicie w Polsce! Po fali upałów spadną na nas odłamki lodu!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dlaczego warto mieć AC? Ubezpieczenie samochodu od gradu

Autocasco chroni więc nie tylko przed szkodami z naszej winy czy przed kradzieżą, ale i pozwala pokryć koszt likwidacji szkód powstałych w wyniku gradobicia. Dlaczego warto? Bo opad ciężkiego gradu potrafi słono kosztować, zwłaszcza, gdy dojdzie do uszkodzeń szyb, okien dachowych czy szyberdachów. W przypadku ciężkiego gradu, koszt likwidacji szkód może wynieść kilkanaście tysięcy złotych! Wymiana szyby, wyciąganie wgnieceń na dachu i na masce, uszkodzone lusterka boczne - wszystko to może naprawdę dać nam po kieszeni.

Jak chronić samochód przed gradem?

Co zrobić, jeśli spodziewamy się gradu? Najprościej będzie garażować samochód lub stawiać go pod wiatą. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy stosować doraźne środki w postaci osłon na przednią szybę, a gdy gradobicie jest nieuchronne - koców i innych miękkich tkanin położonych na dach oraz maskę samochodu. To te elementy cierpią najbardziej wskutek gwałtownych opadów gradu.

Sonda
Czy korzystasz z ubezpieczenia AC?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE