Unikniesz słonego mandatu, jeśli o to zadbasz. Rusza akcja policji

2021-09-30 10:46
Policjanci sprawdzają ustawienie świateł
Autor: KWP w Gorzowie Policjanci sprawdzają ustawienie świateł

O tym problemie kierowcy myślą zdecydowanie za rzadko. Źle ustawione światła to domena znakomitej większości samochodów, które poruszają się po polskich drogach. Jak co roku, o poprawnym oświetleniu będzie przypominać policja, a na wybranych stacjach kontroli pojazdów za darmo ustawimy światła jak należy.

Coraz krótsze dni, regularne opady i zachmurzenie. Jesień raczej nie jest ulubioną porą roku większości kierowców. Po zmroku, zarówno nam, jak i innym uczestnikom ruchu, zdecydowanie pomogą poprawnie ustawione światła. Sprawne reflektory mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy, a niewłaściwie świecące światła mogą stanowić podstawę do wystawienia mandatu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Jak co roku, wielka akcja policji i diagnostów ma na celu poprawę stanu oświetlenia aut poruszających się po polskich drogach.

Możemy więc uniknąć mandatu, nie wydając na to ani złotówki. Jak przypomina Autokult, akcja policji oraz diagnostów "Twoje światła – nasze bezpieczeństwo" odbędzie się w tym roku w czterech odsłonach: w soboty 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku.

Nie każde reflektory uda się poprawnie ustawić

Oznacza to, że na wybranych stacjach kontroli pojazdów wyregulujemy światła za darmo i zmniejszymy ryzyko niemiłej niespodzianki podczas kontroli drogowej. Warto pamiętać, że wypalone, zmatowione światła mogą być niemożliwe do poprawnego ustawienia, bo poprawnie świecące reflektory muszą spełnić szereg wymagań. Liczy się zarówno zasięg świateł, wysokość świecenia, kształt snopu światła i jego jasność. Szczególną uwagę powinni na to zwrócić kierowcy starszych aut z plastikowymi kloszami reflektorów. Szklane o wiele lepiej znoszą trudy wieloletniej eksploatacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE