Dramatyczna akcja wieluńskich policjantów. Odnalezione nastolatki nafaszerowane tabletkami

2022-01-12 14:35
Dramatyczna akcja wieluńskich policjantów. Odnalezione nastolatki nafaszerowane tabletkami
Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Wieluńscy policjanci w ostatniej chwili odnaleźli dwie poszukiwane nastolatki, które przyjechały do Wielunia pociągiem i jak wynika ze wstępnych ustaleń - próbowały odebrać sobie życie. 15- i 16-latka zostały zauważone na jednej z ulic. Obie czuły się bardzo źle po wcześniejszym zażyciu tabletek.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (11 stycznia). Po godzinie 20:00 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie Tarnowskich Gór zaginęły dwie nastolatki w wieku 15 i 16 lat. Z przekazanych informacji wynikało, że dwie młode dziewczyny chciały odebrać sobie życie i mogą aktualnie przebywać na terenie Wielunia. Dyżurny wieluńskiej jednostki natychmiast skierował na dworzec kolejowy kryminalnych oraz policjantów z ogniwa patrolowo- interwencyjnego. Tam według wcześniej uzyskanych informacji mogły przyjechać pociągiem zaginione dziewczyny. "Na miejscu policjanci ustalili, że na stacji kolejowej w Wieluniu wysiadły dwie nastolatki odpowiadające rysopisowi zaginionych. Policjanci zaczęli sprawdzać teren dworca oraz miasta w poszukiwaniu nastolatek. Dzięki skoordynowanym działaniom dyżurnego, policjantów służb kryminalnych oraz ogniwa patrolowo- interwencyjnego po niespełna dwóch godzinach poszukiwań obie zaginione zostały odnalezione. Funkcjonariusze znaleźli je, jak szły ul. Fabryczną w Wieluniu. Nastolatki, źle się czuły, z ich relacji wynikało, że wcześniej zażyły dużą ilość tabletek" - podaje st.asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

CZYTAJ TEŻ: Zduńska Wola. 19-latek postawił na nogi policję. Przerażające, co chciał zrobić...

Proces w sprawie zabójstwa 18 latka

Zaginione nastolatki trafiły pod opiekę specjalistów. Dzięki szybkim działaniom na szczęście nie doszło do tragedii.

Policja apeluje!

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami.

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numerem 116 111
  • Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numerem 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numerem 800 121212
  • W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.
Sonda
Czy ludzie chętnie pomagają innym w potrzebie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE