Łódzkie. Dwie osoby zginęły w pożarze. W trakcie akcji doszło do wybuchu!

2021-12-06 18:45
Straż Pożarna
Autor: AndrzejRembowski /CC0/pixabay.com Łódzkie. Dwie osoby zginęły w pożarze. W trakcie akcji doszło do wybuchu!

Paskudny pożar w miejscowości Wola Malowana k. Radomska (woj. łódzkie). Nie żyją dwie osoby. Ponadto w trakcie akcji gaśniczej doszło do wybuchu butli z gazem. - Rozerwana butla wyleciała poza budynek - przyznaje mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Jak doszło do tego zdarzenia?

Do tragicznych wydarzeń w miejscowości Wola Malowana k. Radomska doszło w poniedziałkowe popołudnie. Strażacy przed godz. 15:00 otrzymali zgłoszenie o pożarze domu. - W momencie przyjazdu strażaków pożarem objęty był cały budynek. Przed domem został odnaleziony mężczyzna w wieku ok. 40-50 lat. Odstąpiono od resuscytacji krążeniowo-oddechowej - przekazał rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Niestety ofiar było więcej. W trakcie przeszukiwania pogorzeliska strażacy odnaleźli drugą osobę. Stan ciała nie pozwolił na ustalenie płci.

Czytaj też: Pożar w Chorzowie. Kazimierz stracił cały dobytek! "Dobrze, że ocalał"

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Sytuacja jest już opanowana. Akcja była bardzo trudna, a w jej trakcie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W pewnym momencie wybuchła 11-kilogramowa butla z gazem. - Rozerwana butla wyleciała poza budynek, nie powodując obrażeń u strażaków – dodał rzecznik.

Nie są jeszcze znane przyczyny wybuchu ognia. Wyjaśni to prokuratorskie śledztwo.

Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?
Pożar w siłowni w Złotych Tarasach. Wielka ewakuacja całego budynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE