Potrącił dwie osoby i uciekł. Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany!

2022-05-07 13:47
Potrącił dwie osoby i uciekł. Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany!
Autor: mat. policji Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi nawet 12 lat więzienia

Policjanci z Radomska zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w poniedziałek (2 maja) w miejscowości Pukarzów potrącił dwie osoby, po czym uciekł z miejsca wypadku. Ranny 16-latek zmarł następnego dnia w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 12 lat więzienia.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek (2 maja) ok. godz. 23.30 w miejscowości Pukarzów w gminie Żytno (woj. łódzkie). Z ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu osobowego zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił 16-letniego chłopca oraz 36-letnią kobietę, idących prawidłową stroną jezdni. Sprawca nie zatrzymał się, by udzielić pomocy poszkodowanym, lecz natychmiast uciekł z miejsca wypadku.

ZOBACZ TEŻ: Makabryczna majówka nad zalewem Słok! 36-latek nie żyje, 46-latka reanimowana

Poważnie ranny 16-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego ze szpitali w Krakowie. Niestety, zmarł następnego dnia na skutek odniesionych obrażeń. 36-letnia kobieta po krótkim pobycie w szpitalu wróciła do domu.

Informacja o poszukiwaniu sprawcy wypadku została opublikowana w mediach.

- Funkcjonariusze sprawdzali każdy sygnał, jaki otrzymywali. Dzięki swojej dociekliwości i determinacji ustalali kolejne szczegóły. W rezultacie działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania podejrzewanego o doprowadzenie do tego wypadku - poinformowała nadkom. Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. - 25-letni mieszkaniec gminy Żytno do policyjnego aresztu trafił 5 maja wieczorem.

Policjanci zabezpieczyli samochód, który brał udział w wypadku oraz uszkodzone elementy nadwozia, które zostały już wymienione. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutów. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Nidzica. Potrącił 19-latkę na przejściu dla pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE