Białystok. W poniedziałek rusza rekrutacja do szkół podstawowych

2020-02-21 8:43 jch, inf. prasowa
W poniedziałek rusza rekrutacja do szkół podstawowych
Autor: Pixabay W poniedziałek rusza rekrutacja do szkół podstawowych

W najbliższy poniedziałek 24 lutego rozpocznie się rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Białystok. Jak informują urzędnicy, na uczniów czeka dokładnie 2,9 tys. miejsc w 39 placówkach. Według danych demograficznych do rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych przystąpi ok. 2,7 tys. dzieci.

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się między 24 lutego a 6 marca. W 39 białostockich szkołach podstawowych planuje się utworzyć 115 oddziałów ogólnodostępnych, 13 oddziałów integracyjnych i 1 oddział sportowy.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest dla kandydatów zamieszkałych w Białymstoku poza obwodem szkoły podstawowej oraz spoza miasta. Kandydaci do szkół obwodowych przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców.

Zarówno wnioski o przyjęcie dzieci do wybranej placówki nieobwodowej, jak i zgłoszenia do placówek obwodowych rodzice powinni złożyć do 6 marca do godz. 15.

- W tym roku Rada Miasta Białystok wprowadziła nowe kryterium rekrutacyjne do szkół podstawowych, zgodnie z którym dziecko uczęszczające do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej albo do przedszkola w zespole szkół, w którym chce rozpocząć naukę w klasie pierwszej, otrzymuje z tego tytułu 100 punktów - czytamy na oficjalnej stronie miasta. - Rekrutacja przebiegać będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Zobacz WIDEO: Klasa disco polo w szkole w Michałowie. Minister Edukacji Narodowej: To być może chwyci