Kujawsko-pomorskie: 21-latek wpadł w szał i skopał kilka aut. Zaskakujące tłumaczenie

2022-01-28 18:06
Kujawsko-pomorskie: 21-latek wpadł w szał i skopał kilka aut. Zaskakujące tłumaczenie
Autor: KWP w Bydgoszczy

Strzeleńscy policjanci ustalili sprawcę uszkodzenia sześciu samochodów stojących na poboczu jezdni. 21-latek swoim działaniem spowodował ogromne straty, za które przyjdzie mu słono zapłacić. Teraz mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Kujawsko-pomorskie: 21-latek zniszczył kilka zaparkowanych aut

Do uszkodzenia pojazdów doszło w Strzelnie (powiat mogileński) na ulicy Ślusarskiej. Policjanci z miejscowego komisariatu otrzymali informację o mężczyźnie, który około 3:00 w nocy miał uszkodzić kilka samochodów stojących na poboczu jezdni.

Zobacz: Nielegalne składowisko beczek i mauzerów w Strzelnie! W środku nieznane substancje

- Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, ujawniając 6 pojazdów, które miały m.in.: uszkodzone boczne lusterka, wgniecenia karoserii, oderwane tablice rejestracyjne oraz zarysowania powłoki lakierniczej. Pokrzywdzeni właściciele wycenili powstałe straty na kwotę 5,3 tys. zł - wyjaśnia st. asp. Tomasz Bartecki z KPP w Mogilnie.

Policjanci natychmiast podjęli działania, żeby ustalić i zatrzymać sprawcę. Na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Strzelna. Mężczyzna wyjaśnił, że w drodze do domu uszkodził nieświadomie kilka napotkanych samochodów. Swoje zachowanie tłumaczył wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu.

Za ten chuligański wybryk 21-latek odpowie niebawem przed sądem. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

34-letni Bartek zginął podczas policyjnej interwencji. Jego rodzice stawili się w szczecińskiej prokuraturze
Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE