Ogromna tragedia

21-latek wypadł z roweru wodnego i zniknął pod wodą. Wstrząsająca relacja świadka. "Utonął na oczach matki"

2023-08-14 11:11

Ta tragedia wstrząsnęła cały woj. kujawsko-pomorskim. W niedzielę, 13 sierpnia młody mężczyzna razem z bliskimi wybrał się na przejażdżkę rowerem wodnym po jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu. W niejasnych do tej pory okolicznościach, 21-latek znalazł się w wodzie i zaczął iść na dno. Niestety nikt nie był w stanie mu pomóc. - Utonął na oczach matki i tłumu plażowiczów - relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia. W poniedziałek (14 sierpnia) służby wznowiły jego poszukiwania.

Aktualizacja: poniedziałek, 13 sierpnia godz. 16:00

Służby zakończyły poszukiwania 21-latka w jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu. - Wyciągnęliśmy z wody ciało młodego mężczyzny - przekazali nam strażacy.

Wcześniej pisaliśmy:

Do dramatu doszło w niedzielę, 13 sierpnia. Służby ratunkowe zostały zadysponowano do akcji poszukiwawczej 21-latka, który pływał rowerem wodnym po jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu, a następnie znalazł się pod wodą.

- Nie wypłynął, choć nie był to dziś jego pierwszy skok. Może złapał go skurcz. Utonął na oczach matki i tłumu plażowiczów. To niewyobrażalnie tragiczne. Mimo błyskawicznej interwencji ratowników nie odnaleziono ciała. W tym miejscu jezioro ma 20 m głębokości w tym kilka metrów mułu. Kilkugodzinne poszukiwania sonarami przez sprowadzone służby ratownicze w całego województwa nie przyniosły jak do tej chwili rezultatu - mówi jeden ze świadków zdarzenia.

Zobacz: Ciało 56-latka płynęło rzeką. Kajakarze zaalarmowali służby ratunkowe

Poszukiwania zostały wznowione w poniedziałek (14 sierpnia) rano i wciąż trwają. - Niestety, ale nadal nie udało się odnaleźć mężczyzny - powiedział dyżurny kujawsko-pomorskich strażaków.

W akcji bierze udział kilka zastępów oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bydgoszczy i grupa strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Torunia wyposażona w sonar.

Sonda
Umiesz pływać?
Małe dziecko utopiło się w jeziorze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany