5. PKO Bieg Charytatywny w Bydgoszczy. Na starcie 100 sztafet! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-09-14 16:13

W sobotę stadion bydgoskiego Zawiszy zapełnili biegacze nie tylko z Bydgoszczy. Spotkaliśmy wesołą grupę pań z Inowrocławia, czy rodzinkę z Rogowa. Wszyscy przyszli, żeby pomóc najbardziej potrzebującym maluchom.

W biegu wystartowało 100 sztafet. W ciągu jednej godziny zawodnicy musieli zrobić jak najwięcej okrążeń. Im więcej, tym lepiej, bo wybiegane przez wszystkie drużyny okrążenia, organizator przeliczy na konkretną pomoc finansową dla potrzebujących maluchów z domów dziecka.

- Jest mnóstwo energii, mnóstwo uśmiechniętych osób i to jest najważniejsze. Przy takiej imprezie liczy się przede wszystkim dobra energia, bo z tą dobrą energią pomagamy innym i przy okazji zdobywamy mnóstwo pozytywnej energii dla siebie - powiedział nam Maciej „Gleba” Florek, ambasador biegu w Bydgoszczy.

W 5. PKO Biegu Charytatywnym wzięło udział 12 miast.

Najwięcej okrążeń wybiegał Lublin. Na drugim miejscu znalazła się Ruda Śląska, trzecie ma Koszalin. Bydgoszcz uplasowała się na 7 pozycji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE